Propozycje kwartetów i inscenizacji: 09.11.2019
Sax&More
Sax&More to wrocławski zespół saksofonowy. Ich doświadczenia pozwalają im na granie szerokiego repertuaru ? od standardów jazzowych po szeroko rozumianą muzykę rozrywkową.
Zespół oferuje współpracę o charakterze koncertowym wszelkich uroczystości :
– bankiety, wystawy, wernisaże,
– kameralne spotkania, eventy firmowe.
– uroczystości okolicznościowe
Kwartet smyczkowy Divertimento
Są klasycznym kwartetem smyczkowym. Klasycznym bo grają na klasycznych instrumentach: dwoje skrzypiec, altówka i wiolonczela. Klasycznym, bo są absolwentami akademii muzycznych, co gwarantuje najwyższy poziom wykonawczy. Na klasyce nie poprzestają.
Kwartet nazywa się Divertimento. Nazwa ta pochodzi od włoskiego słowa „divertire” co oznacza zabawiać. Wiec w ich szerokim repertuarze oprócz utworów tzw. muzyki poważnej znalazły się melodie z operetek, musicali , ścieżek filmowych, standardy jazzowe aż po muzykę rockową. Szczególnie wykonywanie tych gatunkowo lżejszych utworów sprawia im wiele satysfakcji.
Mundi
Mundi – od ?mundus? – czyli świat, wszechświat, kosmos, a więc bezmiar i wolność. Z założenia artystów zespołu ich twórczość opiera się na ciągłym poszerzaniu i przekraczaniu granic, ale nie w ujęciu przestrzennym, lecz w odniesieniu do granic wyobraźni w tworzeniu i aranżowaniu muzyki. Stosunkowo nieduże instrumentarium: wokal, gitara klasyczna i kontrabas niejednokrotnie wykorzystane jest w ujmująco zaskakujący i osobliwy sposób, zachowując przy tym swoje akustyczne, subtelne brzmienie. ?Mundus? jako przymiotnik oznacza także ?czysty?, co nawiązuje do idei jaką jest szczere oddanie się sztuce i obdarowywanie innych energią wyzwoloną w trakcie dzielenia się swoim dziełem podczas koncertów. Mundi do my.
Dorota Kołodziej ? czaruje głosem,
Michał Wilczyński ? maluje gitarą,
Marzena Cybulka ? wibruje basem.
Kwintet Blaszanych
W koncercie występują: Wrocławski zespół instrumentów blaszanych, solista – Karol Mieliński Zespół prezentuje utwory takie jak: : My pierwsza Brygada, Białe róże, Maszerują strzelcy, Wojenko, wojenko, Ułani, ułani, oraz marsze wojskowe. Zespół występuje w mundurach paradnych 5 Pułku Ułanów Zamojskich z 1831r.