Arkadiusz Kuś

1 000,00 

W swojej muzyce ceni sobie różnorodność ? można usłyszeć w niej takie gatunki jak: pop, rock, ballady, funk, jazz, blues. Na koncercie należy się spodziewać autentyczności i klimatycznego grania połączonego z dobrym tekstem.

Opis

Arkadiusz Kuś

[et_pb_rating _builder_version=”3.0.105″ background_layout=”light” /]
O ARTYŚCIE

Arek Kuś – gitarzysta, wokalista, autor tekstów i kompozytor w jednej osobie.

Stara się wykorzystać pokłady własnych możliwości i myśli, przelewając je na muzykę.

W przeszłości grał w zespołach Incluz oraz Kuś&Wydro.

Obecnie postanowił zmierzyć się z solowymi, kameralnymi występami, prezentują głównie autorskie utwory z gitarą akustyczną. Mimo młodego wieku, posiada kilka nagród za teksty oraz wyróżnienia z festiwali bluesowych.

WIĘCEJ

Lata 1981 – 1983 to okres niezaprzeczalnego prymatu TSA na polskiej scenie muzycznej. W okresie tym sprzedano setki tysięcy egzemplarzy płyt, które weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej. W kolejnych latach TSA nadal prowadziło ożywioną działalność koncertową. W Europie ukazały się dwa albumy – ?Spunk? i ?Heavy Metal World?.

W latach 1987 – 1989 zespół występował w Teatrze Muzycznym w Gdyni w rock-operze ?Jesus Christ Superstar. Główną rolę zagrał Marek Piekarczyk.

W 2001 roku TSA powróciło do koncertowania w klasycznym składzie – Marek Kapłon (perkusja), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (bass), Andrzej Nowak (gitara), Marek Piekarczyk (śpiew). i oficjalnie ogłosiło wznowienie działalności. W kwietniu 2004 roku wydany został ich zupełnie nowy album ?Proceder?, który okazał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce. Ukazały się ich legendarne już albumy – ?TSA – czerwony?, ?Rock?n?Roll?, ?Spunk?, obie wersje ?Heavy Metal World? oraz CD ?1981? zawierający nagrania koncertowe z radiowych archiwów. Wydane zostało także DVD z archiwaliami z lat 80-tych – m.in. słynny koncert w Teatrze STU.

Od powrotu na scenę w oryginalnym składzie zespół TSA wystąpił na kilkuset koncertach w kraju a także w sąsiednich Czechach oraz za oceanem w USA i Kanadzie.

„List XX” na szczycie Rockowej Listy Przebojów Programu I Polskiego Radia, „Proceder” – płytą roku, a TSA – zespołem nr 2 – w plebiscycie magazynu „Teraz Rock”, nominacja do nagrody Fryderyka i Paszportu Polityki, wznowienie klasycznych albumów oraz udział w znaczących festiwalach to tylko niektóre dowody na to, że TSA należy do czołówki polskiej sceny muzycznej.

KONTAKT

Art Manager Katalog  Artystyczny

Ula Burek
tel: +48 517 336 121
email: u.burek@katalogartystyczny.pl

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Arkadiusz Kuś”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.