Melika

O ARTYSTCE

MELIKA wokalistka, autorka tekstów, występuje w składzie 3 osobowym z Pawłem Rychertem  /klawisze, elektronika, produkcja/ oraz Dawidem Pawlukanisem /perkusja/. Trio rozbudowywane jest również o kwartet smyczkowy.

Melika ma na koncie album TALES PART ONE wydany w roku 2016 r., bardzo dobrze przyjęty przez media i fanów. Krótko po wydaniu albumu Melika zdobyła I miejsce na festiwalu MOICO ENJOY MUSIC i otrzymała nagrodę Muzyczne Odkrycie Roku 2016 r.
W roku 2019 otrzymała nagrodę Radia Czwórka w kategorii najlepsze teksty, przyznaną przez Michała Bryndala i Tomka Lipińskiego.
Melika ma na swoim koncie udział w licznych festiwalach m.in.: Spring Break, Slot Art Festiwal, Softer Then Pillow, Songwriter Łódź Festiwal, oraz supporty przed m.in: Margaret, Bovską, Rebeką.

TALES PART TWO jest kontynuacją pierwszego wydawnictwa, w której Melika snuje nieoczywiste opowieści z krainy pomiędzy snem a jawą. Na drugim albumie oprócz melodyjnego wokalu przeplatanego nieco transową elektroniką, żywą, breakbeat’ową perkusją, usłyszymy wpływy muzyką etniczną, w postaci wykorzystania dawnych instrumentów i technik śpiewu. 

 

KONTAKT

Event Manger

Jola Baggim-Nowak
tel: 535-118-880
email: j.b.nowak@katalogeventowy.pl