Propozycje artystyczne na imprezę plenerową w dniu 18-19.08.2018

Propozycje folk, country, jazz, soul

Tribute to Chris Botti

Nastrojowe piękne piosenki Chris Botti w oryginalnych aranżacjach. Smooth jazzowe granie, które zawsze jest mile i pozytywnie odbierane przez słuchaczy. Zapraszamy na chwilę relaksu.

Urszula Chojan

Piosenkarka ma już na swoim koncie cztery płyty solowe: ?Tak Kochać Można Tylko Raz?, ?Urszula Chojan?, ?Wszystko W Życiu Płynie? oraz ?Pociąg Do Mrągowa?. Materiał z tych płyt zdobył uznanie zarówno wśród krytyków muzyki country m in. red. Korneliusza Pacudy, red. Antka Kriesa (Radio Piekary), red. Marcina Andrzejewskiego (?Muzyk? nr 11/2009), jak i wśród publiczności podczas występów na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Country w Mrągowie w latach 2003, 2004, 2006 i 2009, oraz na licznych imprezach plenerowych w Polsce.

Grzeczni Chłopcy

Gramy przede wszystkim własne jazzowe piosenki do poetyckich tekstów. W ciągu dwóch lat działalności stworzyliśmy ponad godzinny, autorski repertuar i spektakl muzyczny związany z poezją Bolesława Leśmiana, który cyklicznie wystawiamy w warszawskim Teatrze Scena. Największym konkursowym osiągnięciem zespołu jest I miejsce na festiwalu Scena Niemena w 2014 roku. Obecnie rozwijamy taneczny swingowy repertuar, cyklicznie gramy w całej Warszawie swingowe potańcówki.

Dixi Tigers Band

Koncert w stylu nowoorleańskim w wykonaniu zespołu Dixi Tigers Band.

Lachersi

LACHERSI ? rodowici mieszkańcy ziemi sądeckiej, grają tradycyjne melodie Lachów Sądeckich, Limanowskich i Szczyrzyckich, ozdobione barwnymi dźwiękami trąbki i klarnetu, we współcześnie brzmiących aranżacjach. W ich wykonaniach pieśni ludowych można usłyszeć prawdziwą, lachowską gwarę. Repertuar zespołu dopełniają autorskie kompozycje nawiązujące do tradycji rodzimego folkloru. Koncerty to dla Lachersów serdeczne spotkania z publicznością, pełne zabawy, śpiewu, a czasem refleksji płynącej z doświadczeń wielu pokoleń.

Shamrock

Shamrock liczy sobie już kilkanaście wiosen. Powstał w 1995 roku po wyprawie do Irlandii, w trakcie, której późniejsi założyciele zespołu urzeczeni otaczającym ich pięknem zielonej wyspy postanowili jej cząstkę zabrać ze sobą. Ponieważ najlepszym nośnikiem emocji jest muzyka, powołali do życia Shamrock ? folk music group.

Hoverla

Hoverla to polsko-ukrainski zespol folk – rockowy z Wroclawia, czerpiący muzyczne inspiracje z ukraińskiej, polskiej i lemowskiej muzyki ludowej. Na oryginalny charakter zespołu sklada sie fuzja muzycznych tradycji ludowych z nowoczesnymi aranżacjami inspirowanymi rockiem, jazzem, reggae, ska. Zespól śpiewa w językach: ukraińskim, lemowskim i polskim. Polaczenie mocnej rockowej sekcji z dynamicznymi, folkowymi skrzypcami, akordeonem i melodyjnym, słowiańskim wokalem tworzy niezwykle żywiołowe i energetyczne widowisko muzyczne.

Orkiestra Samanta

Orkiestra Samanta folk – rockowy zespół z Wrocławia. Żywiołowa, pełna ekspresji i różnorodności muzyka w połączeniu z barwnymi opowieściami o morzu stanowi o wyjątkowości koncertów i twórczości artystycznej zespołu. Kompozycje utworów to wypadkowa inspiracji muzyką folkową ze szczególnym wpływem folku irlandzkiego i szant ze współczesną muzyką rockową. Repertuar zespołu to autorskie teksty związane z tematyką morską

Magdalena Lechowska

To jedyna Polska wokalistka mająca w swoim repertuarze takie gatunki muzyczne jak flamenco, tango argentyńskie i polskie, salsę, rancherę meksykańską, kubańskie bolera, kolumbijską kumbię i muzykę andyjską.

Propozycje koncertu z muzyką cygańską

Vanessa & Sorba

Na przestrzeni kilkunastu lat grupa współpracowała z wieloma zespołami na zachodzie m. in. z Niemiec, Francji, Holandii i zespołami w Polsce.
W 1987 roku grupa nagrała wspólną płytę z najlepszym zespołem niemieckich Cyganów „Titi Winterstein Quinnet”, a w 1997 roku zdobyła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu w Ciechocinku.