Oferta Big Bandów- 18.10.2019 Głogów

CHOPIN UNIVERSITY
BIG BAND

Formację tworzą absolwenci i studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka
Chopina w Warszawie.
Ci młodzi, świetnie wykształceni muzycy klasyczni wspólnie grają i kontynuują swoją ?big bandową przygodę? rozpoczętą jeszcze podczas studiów. Cały czas rozwijają jazzowy warsztat, wzbogacają repertuar i dzielą swoją jazzową pasję.
Szefem artystycznym grupy i band leaderem jest Piotr Kostrzewa, współtwórca sukcesów takich big bandów jak Szymanowski Big Band czy Szymanowski Young Power Big Band.

Piotr Kostrzewa jest aktywnie działającym muzykiem ? kotlistą,
solistą słynnej Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz wykładowcą na warszawskim
Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Często występuje w kraju i za granicą . Koncertowali m.in z  : BasiaTrzetrzelewską, Krzesimirem Dębskim, Kubą Badachem, Sławekiem Uniatowskim, Zbigniewem Namysłowskim i z wieloma  innymi

BIG BAND DOBCZYCE

Big Band Dobczyce powstał w 2008 roku i działa pod patronatem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach. W skład zespołu wchodzi ponad 20 osób.

Wśród nich są osoby zajmujące się muzyką zawodowo (studenci i absolwenci Akademii Muzycznych czy szkół muzycznych II stopnia), są również osoby trudniące się inną profesją. Wszystkich jednak łączą wysokie umiejętności oraz pasja do muzyki.

Pomysłodawcami i założycielami zespołu są Janusz Zapał i Waldemar Jarząbek. Przez pierwsze 3 lata zespół prowadzony był przez Władysława Chorobika. Następnie leaderem BBD został Ernest Heksel, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku jazz i muzyka estradowa.

Big Band Dobczyce wykonuje muzykę rozrywkową, o dużym zróżnicowaniu stylistycznym. Zespół posiada bogaty repertuar złożony ze standardów z epoki swingu i jazzu oraz nowatorsko zaaranżowanych przebojów muzyki.
Na takie zróżnicowanie pozwala bogate instrumentarium przypisane klasycznemu big bandowi, a zatem sekcja rytmiczna (bas, fortepian, gitara, perkusja, instrumenty perkusyjne), sekcja dęta: trąbki, puzony i saksofony, a także wokaliści o szerokich zainteresowaniach stylistycznych. Jak na big band przystało, utwory opierają się na precyzyjnych aranżacjach, ale słuchacz odnajdzie tu również wiele elementów improwizowanych. Ta elastyczność sprawia, że zespół z powodzeniem towarzyszy wielu wydarzeniom kulturalnym (festiwale, konferencje, gale czy wydarzenia plenerowe). 

Dixi Tigers Band

Dixie Tigers Band zdobywcy Złotej Tarki na międzynarodowym festiwalu jazzu Tradycyjnego Złota Tarka 2008! Zespół niezwykły pod względem repertuaru jak i wyglądu, o wyjątkowym instrumentarium i wspaniałym akustycznym brzmieniu. Członkowie zespołu to zawodowi muzycy z których część gra na co dzień w Orkiestrze Narodowego Forum Muzyki.

Program, który Państwu proponujemy, pochodzi z początku XX wieku w Ameryki Północnej, tam rodzi się Jazz muzyka związana z Nowym Orleanem Znane i lubiane utwory, które wszyscy znamy, jak When the Saints, Hallo Dolly, Summertime czy Moonlight, Serenade, znajdują się w repertuarze naszego zespołu. Gramy również najsłynniejsze polskie melodie, takie jak Sexappeal, Ach jak przyjemnie, Va bank itp. Dixie Tigers Band stwarza idealną oprawę muzyczną na wszelkiego rodzaju koncertach z okazji ważnych uroczystości obchodzonych w instytucjach, firmach, luksusowych hotelach jak też na imprezach prywatnych ( gramy akustycznie nie tylko w salach, ale także w plenerze). Przekonajcie się Państwo sami, że można się świetnie bawić słuchając znanych utworów w naszym żywiołowym wykonaniu.

 

eM Band Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna

Mają w ofercie programy:

– swingowy – standardy swingowe instrumentalne i z wokalem lub wokalistką – JUST A GIGOLO, SWAY, WHAT A WONDERFUL WORLD, WHEN I FALL IN LOVE, itp.
– Sinatra – repertuar Franka Sinatry , FLY ME TO THE MOON,  AIN’T THAT A KICK IN THE HEAD, NEW YORK, NEW YORK itd.
– rockowy – HIGHWAY TO HELL, SATISFACTION,CRYIN’ itp.
– salsa – CONGA, VOLARE, BAILAMOS, LET’S GET LOUD itp.
– pop  –  SUGAR, GET LUCKY, HAPPY, MOVES LIKE JAGGER itp.
– polski pop
– program z Gwiazdą  – program z wybranym wykonawcą, cena do negocjacji, np. Michał Szpak, Krystyna Prońko, Rudi Schuberth itd.
– program MIX – mieszany program , różnorodny stylistycznie.
– program autorski – kompozycje M.Podkowy, nowa płyta eM Band’u
Oferta Big eM Band – 14 muzyków + dwa wokale 
Oferta eM Band – 11 muzyków + wokal

 

STANDARD BRASS BAND

Zespół STANDARD BRASS BAND  powstał w 1997 roku w Lublinie i jest największym bandem grającym do tańca po prawej stronie Wisły.
 Orkiestra występuje głównie na terenie Lubelszczyzny, chociaż też ma na swoim koncie artystyczne podróże np.
do Warszawy, Kielc, Poznania, Rzeszowa, Łodzi, Wieliczki, Nowego Targu a nawet kilkakrotnie do Brukseli. 
Orkiestra akompaniowała również: Danucie Błażejczyk, Małgorzacie Kożuchowskiej oraz artystom Teatru Muzycznego w Lublinie.
Repertuar grupy obejmuje przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, znane tematy filmowe oraz standardy muzyki jazzowej i tanecznej.
 
 Podstawowy koncertowy skład zespołu to 9 osób: 
  • Agnieszka Dobrowolska ? wokal
  • Arkadiusz Jaros ? saksofony, klarnet
  • Bogusław Wróblewski ? saksofony, kierownik zespołu
  • Mieczysław Pawelec ? trąbka, flugelhorn
  • Rafał Maruszak ? puzon
  • Wojciech Durak ? fortepian, instrumenty klawiszowe, trąbka, puzon
  • Mariusz Wrona ? gitara solowa, wokal
  • Jarosław Goś/Jarosław Żarnowski ? gitara basowa, kontrabas
  • Kamil Wróblewski/Piotr Wróblewski ? perkusja