Propozycje artystycznej oprawy na Galę w dniu 09.04.2018 Warszawa

Sonori Ensemble

Grupa Operowa Sonori Ensemble to zespół solistów ? śpiewaków operowych i muzyków z Polski, Czech i Niemiec, działający od 2012 roku. Na swoim koncie ma ponad 250 koncertów galowych i spektakli z muzyką operową, operetkową i musicalową. Artyści prezentują wyjątkową formułę koncertów operowych, skoncentrowaną wokół prezentacji scen i ansambli. Grupa występowała wielokrotnie podczas festiwali oraz w prestiżowych salach koncertowych, m.in. filharmoniach, teatrach oraz na przestrzeniach otwartych. Repertuar zespołu obejmuje dzieła operowe kompozytorów włoskich, francuskich, niemieckich, austriackich, czeskich, rosyjskich, amerykańskich oraz szeroki repertuar muzyki polskiej.

Artis

“Muzyka, szampan i miłość “
Najpiękniejsze sceny i utwory operowe oraz operetkowe. Na koncercie nie zabraknie najsłynniejszych  Walców Wiedeńskich oraz szlagierów XX i XXI w . Całą galę z lelką nuta humoru poprowadzi niezwykle lubiany przez publiczność Pan Marek Dzięcielewski.

 • F. Lehar: “Usta milczą dusza śpiewa”  
 • G. Bizet uwertura do opery “Carmen” 
 • G. Bizet “Carmen” – Kuplety Torreadora 
 • W.A. Mozart ?Duet Papagany i Papagena? z opery ?Czarodziejski Flet?
 • J.Petersburski: “Tango Milonga”, “Odrobinę szczęścia w miłości
 • G.Rossini:  ?Aria Figara? z opery ?Cyrulik Sewilski? 
 • J.Strauss “Nad pięknym modrym Dunajem”
 • J. Strauss “Kaiser Walz” 
 • J.Strauss: “Radetzky Marsz
 • I. Kalman: Czardasz z operetki “Księżniczka Czardasza” 
 • I. Kalman ?Jakże mam ci wytłumaczyć? – z “Księżniczki Czardasz” 
 • F. Sartori ?Time to say goodbay” z rep. Andrea Bocelli, Sarah Brightman

Aparat wykonawczy: big-band 12-osobowy (4 saksofony wymiennie flet i klarnety, 2 trąbki, 2 puzony, instr. Klawiszowe, gitara, gitara basowa, perkusja)

Soliści Teatru Muzycznego w Lublinie (sopran, tenor i bas) oraz etatowa solistka zespołu Agnieszka Dobrowolska (alt)

Dwie pary baletu TM w Lublinie.

Narrator/konferansjer prowadzący koncert

Standard Brass Band

Koncert ?Brodway in Warsaw? Znane i lubiane arie i piosenki z takich przedstawień jak np.: My Fair Lady, Chicago, Can-Can, Upiór w operze, Fame, Mamma Mia i wiele innych, (mogą też być tematy filmowe).

Złota Era Hollywood to niepowtarzalny koncert, gdzie artystki Luna Voices dzieki swojej wszechstronności oscylują wokół formy, bawiąc się gatunkami, mieszają jazz i swing z elementami klasycznej, doprawiając to wszystko wspaniałym wizerunkiem scenicznym oraz choreografią jest to wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju program.

Luna Voices Złota Era Hollywood

Sława, wykwintność, blichtr i dekadencja. Złoty okres hollywoodzkiej ?fabryki snów? to epoka wielkich filmów, oraz kreacje aktorskie oraz melodie, które zapadły głęboko w pamięci widzów programu ?W Starym Kinie?.

Jacek Silski

Jacek Silski ? Śląski Słowik ? solista Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie.

Do prestiżowych osiągnięć Jacka Silskiego należy zaliczyć wspólny występ z Julio Iglesiasem w Music Teatret Veile w Danii oraz występy z wirtuozem skrzypiec ? Vadimem Brodskim.

Monika Gruszczyńska

sopran – Monika Gruszczyńska – solistka Operetki Wrocławskiej
tenor – Jacek Szymański   –  solistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku

Marzena Ugorna- Blues Symfonicznie

Marzena Ugorna ? jedna z lepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia. Nieliczna, która stawia na treść i siłę przekazu. Autentyczna i wyrazista. Muzycznie określona. Obdarzona charakterystyczną ciemną barwą głosu. Okrzyknięta ?wielką damą polskiego bluesa?.

Grażyna Brodzińska i Marcin Jajkiewicz

?Wiele składa się na to, że Grażynę Brodzińską postrzegamy jako prawdziwą gwiazdę: delikatna uroda, piękne ubiory, trafny dobór repertuaru. Damę czyni z niej wrodzony wdzięk, który kryje się w słowach, gestach, we wszystkich ruchach. Nie da się precyzyjnie określić, na czym polega czar, można go jedynie podziwiać??

Magdalena Sasin