Propozycje artystów – Ogrody pełne muzyki cz. II

 

Nuno & Just Friends 

Nuno- charyzmatyczna wokalistka o bardzo oryginalnej, ciepłej barwie głosu. Dzięki improwizacji, którą opanowała do perfekcji, śpiewając jazz, stała się niepowtarzalną wokalistką Live Act. Od 2000 r. występuje w najlepszych klubach w kraju, u boku znanych didżejów i instrumentalistów z Polski i zagranicy.

Do znaczących osiągnięć artystki zaliczyć można nagrodę główną Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting ?Złota Tarka?, Grand Prix na III Rock Open Air Festival, występy na festiwalach w Opolu i Przystanek Woodstock.

Z powodzeniem brała też udział w programach telewizyjnych, dochodząc do ścisłego finału w ?Śpiewaj i Walcz?, ?Must be the Music?oraz ?The Voice of Poland?. Przez kilka lat występowała też w rockowym zespole PLAN, z którym w 2012 r. wydała debiutancki album ?Mrock?n?roll?.

Gościnnie wystąpiła też na płytach tak znakomitych artystów, jak Wojtek Pilichowski, Fisz, Eldo, Modfunk, Sonar Soul, Star Of?77, Mechanix.

Piosenka w jej wykonaniu znalazła się również na ścieżce muzycznej filmu ?Ego? oraz ?Zdjęcie?.

Przez lata uświetniała swoim głosem wielkie eventy: Marlboro F1, Hennesy, Mini Moris, Finlandia, Jack Daniels, Porshe, H&M, Międzynarodowy Festiwal Warsaw Challenge, Mistrzostwa Świata Night of the Jumps w skokach motocrossowych FMX.

Proponują trio “Nuno & Just Friends” w składzie: wokal, piano, saksofon.
60 min.
Utwory które chcieliby zaprezentować min. to:
1. Lana Del Rey – “Young and Beautiful”
2. “Czterdziestolatek”
3. 07 zgłoś się
4. Szukaj mnie “Komedia małżeńska”
5. Adele – Skyfall
6. Byłaś serca biciem – Andrzej Zaucha
7. Czas nas uczy pogody

Panie Pozwolą

Panie Pozwolą- zespół zabiera Słuchaczy w podróż sentymentalną. W świat piosenki skrzącej się dowcipem, czasem refleksyjnej, pełnej treści, wzruszeń, ale i tych szczególnej jakości chichotów wśród publiczności; w czasy twórców takich jak Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski… w te czasy-wczasy i góralskie lasy. Podróż nie bywa nudna.
Na instrumentach grają:
Piotr Rudecki, instrumenty klawiszowe;
Przemysław Zieliński, gitara;
Filip Arasimowicz, kontrabas;
Sławomir Dumański, perkusja.

A że Panie musiały mam na to wszystko pozwolić, nazywamy się Panie pozwolą.

Ich repertuar zawiera zarówno największe przeboje tych autorów, jak i rzeczy bardziej koneserskie; chcą pokazać ich twórczość przekrojowo, tak aby jak najwierniej, w atrakcyjny sposób zaprezentowac ich twórczość we własnych, interesujących, aranżacjach.

Kwartet Smyczkowy Divertimenta

Muzyka to ich zawód i  pasja. Są także nauczycielami i  wiedzą i umiejętnościami dzielą sie ze swoimi  uczniami. Spora część  repertuaru to utwory we własnym opracowaniu na życzenie słuchaczy.

Może więc macie ochotę sprawdzić jak zabrzmi wasz ulubiony utwór lub piosenka w opracowaniu na kwartet smyczkowy? Mogą także rozszerzyć  skład o wokalistkę, obój klarnet lub trąbkę albo inny instrument .

Oprócz typowych koncertów zajmują się oprawą muzyczną takich uroczystości jak bankiety, imprezy firmowe, śluby kościelne i cywilne, gramy podczas życzeń dla państwa młodych oraz obiadów weselnych.

Maccabeus 

 

Paweł Jakub Wojtasiewicz ? kontratenor sopranowy. Jako młody chłopak był członkiem słynnego poznańskiego chóru ?Poznańskie Słowiki?, pod dyrekcją prof. Stefana Stuligrosza, koncertując w kraju i za granicą. Ukończył z wyróżnieniem Liceum Muzyczne im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, w klasie organów (prof. Julia Smykowska), śpiewu solowego (prof. Jolanta Kajdasz) i klawesynu (prof. Barbara Mucha).
W 2005 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu prof. Ryszarda Cieśli (jeszcze jako baryton) i prof. Jadwigi Rappe (promotor pracy magisterskiej).

Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Warszawie, podjął dalszą edukację podyplomową, już jako kontratenor mezzosopranowy w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie, gdzie współpracował z takimi nauczycielami śpiewu jak: Sarah Walker, Catherine Benson, Theresa Cahill i John Shirley-Quirk. Studia te przyniosły mu duże doświadczenie w muzyce barokowej.
Artysta wystąpił do tej pory z recitalami w Polsce i w innych krajach europejskich, jak Czechy, Słowacja, Austria, Belgia, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy i Hiszpania.

Aleksandra Lisowska- sopran

Aleksandra Lisowska–  absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia na Wydziale Wokalnym w klasie mgr Beaty Pazio ? Grygiel w Legnicy (2012). Ukończyła studia licencjackie na wydziale wokalnym w klasie prof.Marii Czechowskiej- Królickiej. Ukończyła studia magisterskie w klasie prof . Agaty Młynarskiej ? Klonowskiej z wynikiem bardzo dobrym brała udział w wokalnych kursach mistrzowskich u prof: Bogdana Makala, Piotra Łykowskiego, Elli Susmanek, Agaty Młynarskiej ? Klonowskiej, Anny Sims , Harmuta Kronesa, Esther de Bros .
Pianistka z którą współpracuje: Katarzyna Neugebauer.

Debiut w akademickim spektaklu w roli Donny Anny w operze ?Don Giovanni? W.A.Mozarta pod dyrekcją prof. Tadeusza Zathey?a.

Debiut w roli Hrabiny w operze ?Wesele Figara ? W.A. Mozarta pod dyrekcją Prof. Tadeusza Zathey?a