Muzyczne propozycje na 20-lecie powiatu

Kameralna Harmonia

Kameralna Harmonia to nowatorskie połączenie współczesnego akordeonu koncertowego z wiolonczelą oraz niezwykłymi staropolskimi instrumentami: fidelą płocką, suką biłgorajską, a także bułgarską gadułką i indyjskim sarangi. To unikalne zestawienie pozwala prezentować artystom prawdziwe skarby światowej kameralistyki.
Katarzyna Kamer i Hubert Giziewski to ambasadorzy polskiej muzyki kameralnej zafascynowani także muzyką z innych stron świata.
Oprócz 25 lat muzycznego doświadczenia (w tym szeregu nagród na międzynarodowych konkursach), artystów wyróżnia zamiłowanie do interaktywnego kontaktu z publicznością. Ich koncerty to nie tylko przekaz muzyczny ale także szereg arcyciekawych anegdot z historii powstawania wspaniałej literatury muzycznej i wyjątkowych staropolskich instrumentów.

Nuno & Just Friends

Nuno- charyzmatyczna wokalistka o bardzo oryginalnej, ciepłej barwie głosu. Dzięki improwizacji, którą opanowała do perfekcji, śpiewając jazz, stała się niepowtarzalną wokalistką Live Act. Od 2000 r. występuje w najlepszych klubach w kraju, u boku znanych didżejów i instrumentalistów z Polski i zagranicy.

Do znaczących osiągnięć artystki zaliczyć można nagrodę główną Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting ?Złota Tarka?, Grand Prix na III Rock Open Air Festival, występy na festiwalach w Opolu i Przystanek Woodstock.

Z powodzeniem brała też udział w programach telewizyjnych, dochodząc do ścisłego finału w ?Śpiewaj i Walcz?, ?Must be the Music?oraz ?The Voice of Poland?. Przez kilka lat występowała też w rockowym zespole PLAN, z którym w 2012 r. wydała debiutancki album ?Mrock?n?roll?.

Gościnnie wystąpiła też na płytach tak znakomitych artystów, jak Wojtek Pilichowski, Fisz, Eldo, Modfunk, Sonar Soul, Star Of?77, Mechanix.

Piosenka w jej wykonaniu znalazła się również na ścieżce muzycznej filmu ?Ego? oraz ?Zdjęcie?.

Przez lata uświetniała swoim głosem wielkie eventy: Marlboro F1, Hennesy, Mini Moris, Finlandia, Jack Daniels, Porshe, H&M, Międzynarodowy Festiwal Warsaw Challenge, Mistrzostwa Świata Night of the Jumps w skokach motocrossowych FMX.

Kwartet smyczkowy Divertimento

Jesteśmy klasycznym kwartetem smyczkowym. Klasycznym bo gramy na klasycznych instrumentach: dwoje skrzypiec, altówka i wiolonczela. Klasycznym, bo jesteśmy absolwentami akademii muzycznych, co gwarantuje najwyższy poziom wykonawczy. Ale na klasyce nie poprzestajemy. Nasz kwartet nazywa się Divertimento. Nazwa ta pochodzi od włoskiego słowa „divertire” co oznacza zabawiać. Wiec w naszym szerokim repertuarze oprócz utworów tzw. muzyki poważnej znalazły się melodie z operetek, musicali , ścieżek filmowych, standardy jazzowe aż po muzykę rockową. Szczególnie wykonywanie tych gatunkowo lżejszych utworów sprawia nam wiele satysfakcji.

Standard brass band

Zespół STANDARD BRASS BAND powstał w 1997 roku w Lublinie. W tym samym roku zadebiutował na obchodach Nocy Świętojańskiej organizowanej przez Lubelskie Centrum Kultury. Orkiestra występuje głównie na terenie Lubelszczyzny, chociaż też ma na swoim koncie artystyczne podróże np. do Warszawy, Kielc, Poznania, Rzeszowa, Łodzi, Wieliczki, Nowego Targu

Sax&More

Grupa muzyczna grająca covery we własnych niespotykanych aranżacjach. Skład zespołu: 4 saksofony, instrumenty klawiszowe, kontrabas, perkusja oraz wokal .
Propozycja piosenek na tę uroczystość: Ach te baby, Bo z dziewczynami, Zacznij od Bacha, Dni których nie znamy, Najwięcej witaminy oraz dla młodszej części publiki repertuar Bruno Marsa, Amy Winehouse czy wiązankę przebojów M. Jacksona.
Cały występ grany jest 100% LIVE.
Czas występu ok 80 min.

Tribute to Chris Botti

Nastrojowe piękne piosenki Chris Botti w oryginalnych aranżacjach. Smooth jazzowe granie, które zawsze jest mile i pozytywnie odbierane przez słuchaczy. Zapraszamy na chwilę relaksu.

Infinito Quartet

Infinito Quartet– składa się z 4 pięknych a przede wszystkim utalentowanych kobiet. Posiadajających  ogromny repertuar :
Kilka  przykładów z wielu:

MUZYKA KLASYCZNA:

Lascha ch’io pianga – Haendel
Traumerei – Schumann
Cantabile – Tartini

MUZYKA FILMOWA:

Obój Gabriela (z filmu Misja) – Morricone
Lista Schindlera
Różyczka – Lorenc

ROZRYWKA

– aranżacje na kwintet:

Can’t help falling in love -Elvis
Wehikuł Czasu – Dżem
Syreny – Artur Rojek

Unicorn String Quartet

Jesteśmy kwartetem smyczkowym złożonym z wykształconych młodych ludzi, prywatnie przyjaciół, których połączyła pasja do wspólnego grania i tworzenia pięknych brzmień. Nasza przygoda zaczęła się już kilka lat temu. Początkowo było to kilka utworów, które przerodziły się w szeroki repertuar zarówno muzyki klasycznej, rozrywkowej jak i filmowej. Łączymy elegancję muzyki klasycznej z nutą humoru, chcąc sprawić aby każdy fan muzyki, nie tylko klasycznej, mógł odnaleźć cząstkę siebie podczas naszych wystąpień.

Panie Pozwolą

Panie Pozwolą- zespół zabiera Słuchaczy w podróż sentymentalną. W świat piosenki skrzącej się dowcipem, czasem refleksyjnej, pełnej treści, wzruszeń, ale i tych szczególnej jakości chichotów wśród publiczności; w czasy twórców takich jak Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski… w te czasy-wczasy i góralskie lasy. Podróż nie bywa nudna.
Na instrumentach grają:
Piotr Rudecki, instrumenty klawiszowe;
Przemysław Zieliński, gitara;
Filip Arasimowicz, kontrabas;
Sławomir Dumański, perkusja.

A że Panie musiały mam na to wszystko pozwolić, nazywamy się Panie pozwolą.

Ich repertuar zawiera zarówno największe przeboje tych autorów, jak i rzeczy bardziej koneserskie; chcą pokazać ich twórczość przekrojowo, tak aby jak najwierniej, w atrakcyjny sposób zaprezentowac ich twórczość we własnych, interesujących, aranżacjach.

Sunny Band – Big Band

Big Band Sunny Band powstał w 2015 z inicjatywy trębacza Macieja Czyża. Muzycy zainspirowani amerykańskimi street-bandami postanowili spróbować swoich sił na tzw. ulicznym graniu. Wraz z rozwojem zespołu i repertuaru zaczęli koncertować również poza ulicami miast. Do sukcesów zespołu należą, 3 miejsce na V Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Gminy Krzyżanowice oraz Złote Pasmo na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych ?Złota Lira? w Rybniku. Na każdym z powyższych konkursów, muzycy Sunny Band zostali uhonorowani nagrodami indywidualnymi. Dla Zygmunta Popeli za najlepiej wykonaną partię solową na saksofonie oraz dla Mai Czyż za najlepiej wykonaną partię wokalną.

Dixi Tigers Band

Koncert w stylu nowoorleańskim w wykonaniu zespołu Dixi Tigers Band.