Propozycje występów – Kraków 22.06.2019
WoWaKin
Trio WoWaKin powstało w 2016 roku.
Specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich spotkanie muzyczne tworzy energetyczną mieszankę opartą wprawdzie na muzyce tradycyjnej (muzycy czerpią
swój repertuar z żywego przekazu, jeżdżąc na wieś i ucząc się od starszego pokolenia zaprzyjaźnionych muzykantów i śpiewaczek), ale też mocno wchodzącą we współczesność. Podejście do muzyki odznacza
się swobodą, improwizacyjnością, brawurą wykonawczą.
Artyści na scenie prowadzą muzyczny dialog,
świetnie się przy tym bawiąc a zarazem uwodząc publiczność naturalnością i szczerością przekazu.
Muzyka WoWaKin trio ma niesamowitą energię taneczną, dlatego ich koncerty doskonale nadają się do tańca, zapraszając wszystkich do szalonego ?wirowania? w rytm oberków, polek, mazurków i kujawiaków. Zespół
tworzy trójka muzyków: Mateusz Wachowiak, Paula Kinaszewska i Bartłomiej Woźniak.
Trio WoWaKin wydało we wrześniu 2017 swój debiutancki album
?Kraj za miastem” płyta do tańca i do zasłuchania!
Bartnicky
Bartnicky to niesamowita radość i energia na scenie. To i ogromna charyzma wokalisty powoduje, że nikt nie przejdzie koło tej muzyki obojętnie. Zespół Bartnicky to projekt muzyczny, który powstał na początku 2011 roku.
Na jego czele stoi skrzypek i wokalista Bogdan Bartnicky, urodzony na Zaolziu w czeskich Beskidach.
Członkowie zespołu to ludzie kochający i grający różne gatunki muzyki, których połączyła chęć stworzenia czegoś nowego i oryginalnego. W efekcie powstała muzyka zawierająca w sobie góralski pazur, rockową gitarę, nowoczesne klawisze i wiele innych folkowych, klasycznych instrumentów i brzmień.
Iluzjonista Tomasz Gidziński
Czas trwania: około 45 min
- Opis efektów:
Milczący magik ? wykonawca wchodzi na scenę z dużą walizką. Nic nie mówi. Z walizki wyciąga duże tablice z napisami ? dalej nic nie mówi tylko pokazuje pojedynczo tablice publiczności. Na jednej jest
prośba do widza, aby głośno powiedział dowolną kartę. Po chwili magik odkłada wszystkie tablice, zaczyna kaszleć, a z ust wychodzi mu karta wybrana przez widza ? równocześnie zagadka milczenia
zostaje rozwiązana! - Zegarek ? iluzjonista pokazuje wskazówkowy zegarek, który od początku pokazu ma na ręce. Pyta się widzów, która jest godzina ? jego zegarek źle chodzi. Ustawia prawidłowy czas. Następnie wkłada
zegarek do dłoni dowolnej osoby z publiczności. ?Jesteście ciekawi, jak ucieka czas?? – pyta magik. Widz otwiera dłoń ? wskazówki zegarka zniknęły! - Sztuka z kobietą ? widz wybiera sobie dowolną kartę z liczbą z pakietu (pakiet nie ma zwykłych kart, tylko liczby od 0 do 36). Następnie magik pokazuje mu wysoką na 1,5 metra makietę kobiety, która trzyma między nogami ruletkę. Widz ma za pomocą pistoletu (na kapiszony) strzelić w kierunku swojego numeru na ruletce. Strzela 3 razy: za pierwszym kobiecie spada spódnica, za drugim kapelusz, za trzecim
koszula pod którą jest stanik. Na staniku jest napisany dwucyfrowy numer ? po jednym numerze na każdej piersi. Niestety, widz wybrał inny. Iluzjonista bierze pistolet i osobiście strzela ? odpada jedna z
piersi kobiety. Zostaje cyfra na drugiej piersi ? numer wybrany wcześniej przez widza. - Kajdany Houdiniego -na scenę jest zapraszanych 2 widzów. Zakuwają iluzjonistę w solidne, metalowe kajdany, zabierają kluczyki. Wykonawca w zabawny sposób, pod przykryciem worka, uwalnia się z więzów.
- Obręcze – metalowe pierścienie łączą się i rozłączają na oczach widzów. Z pierścieni tworzone są różne figury: koszyczek, logo Audi, kwitnąca róża, Myszka Miki. Pierścienie są dawane publiczności do kontroli.
- Pióra -iluzjonista prezentuje 4 długie na 60 cm, pomarańczowe pióra, które po przełożeniu przez pustą tubę zmieniają kolor. Ostatnie pióro zamienia się w bukiet kwiatów. Kolorowa i bardzo wizualna sztuka pod dynamiczną muzykę.
Samokhin Band
SAMOKHIN BAND to łódzki zespół muzyczny ze wschodnią duszą,
który ruszy do tańca i zabawy każdą publiczność.
SAMOKHIN BAND trudno zakwalifikować do określonego gatunku muzycznego, ponieważ chłopaki w swoich utworach mieszają smaczki:jazzu,funky,ska,starego,dobrego rock?n?rolla, reagge oraz wschodniego folku,a wzmacniają to mocnym rockowym brzmieniem.
Zespół gra również dużo jazzu w ciekawych aranżacjach. Utwory są pełne słowiańskiej energii i wschodniej charyzmy.
Do tego dochodzi wschodni temperament i kozacka charyzma (Pavel Samokhin- lider- wokalista i trębacz jest Kozakiem znad rostowskiego Donu, zachwyca wysokimi dźwiękami trąbki, robi show na 2 trąbkach jednocześnie, porywa swoim lekko zachrypniętym głosem).
Skład:
trąbka, wokal
saksofon,
gitara,
bas,
piano
perkusja,
konga
Proponujemą koncerty tematyczne:
AUTORSKA EKSPRESJA ? trzymając nutkę własnego ?ja?, łączymy składniki poszczególnych gatunków i stylów. Przez to powstaje unikalny, jedyny w swoim rodzaju charakter Samokhin Band.
(Własne kompozycje zespołu: żywiołowe, charyzmatyczne, do nieposkromionego tańca)
PROHIBICJA – Samokhin Band z poczuciem smaku i gustu zapewnia atmosferę dzikiego JAZZU i SWINGU ujarzmionego przez garnitury i smokingi.
(Standardy jazzowe od Louisa Armstronga, przez Herbie Hancock’a, Chet Baker’a, po Miles’a Davisa, jak również smooth jazz)
ROSYJSKA DUSZA / KAUKASKA UCZTA- przeboje systemowe z undergroundową dekadencją, szlagiery ulicznych grajków z Abchazji, Armenii, Czeczenii i Gruzji. Z każdego dźwięku Samokhin Band bez fałszu, z autentyzmem wydobywa się cała esencja pragnienia wolności.
( Od ambitnych utworów W.Wysockiego, B.Okudżawy poprzez utwory supergrupy Leningrad po standardy i wszystkim znane przeboje np. Bielyje rozy, Bielyj Liebedz, Podmoskownyje wieczera, Kanikuly itp.)
Ich koncerty trwają ok 1,5 godziny z możliwością podziału na bloki muzyczne.