Propozycje zespołów folkowych Kąty Wrocławskie

Bartnicky

Zespół Bartnicky to projekt muzyczny, który powstał na początku 2011 roku. Na jego czele stoi skrzypek i wokalista Bogdan Bartnicki, urodzony na Zaolziu w czeskich Beskidach.

Członkowie zespołu to ludzie kochający i grający różne gatunki muzyki, których połączyła chęć stworzenia czegoś nowego i oryginalnego. W efekcie powstała muzyka zawierająca w sobie góralski pazur, rockową gitarę, nowoczesne klawisze dynamiczną sekcję, i wiele innych folkowych klasycznych instrumentów i brzmień.

Zespół podczas koncertów wykonuje nowy autorski repertuar jak również utwory ludowe pochodzące z Beskidów we własnych aranżacjach. Zespół grał w Polsce, w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, na Węgrzech a nawet w Konsulacie RP w Wiedniu.

Bartnicky to niesamowita radość, energia na scenie i ogromna charyzma wokalisty, która powoduje, że nikt nie przejdzie koło  tej muzyki obojętnie.

Zespół ma na koncie takie hity jak: „Powiedz mi rzeko”, „Serce bych oddoł”, „Nasza muzyka”, do których zostały nagrane również teledyski i zapraszamy do ich obejrzenia na kanale youtube.

BuM BuM OrkeStar

Założony w 2014 roku polski zespół muzyczny.
Wykonuje utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej
oraz polskiej. To wpływy tych trzech muzycznych światów sprawiają, że
zespół na scenie potrafi zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną
melodią, by na koniec zmusić publikę do poruszania ciałem w rytm muzyki.

Każdy koncert jest niepowtarzalny i zarazem nieobliczalny. Każdy jest na
swój sposób wyjątkowy. Nazwa formacji ściśle wiąże się z muzyką jaką
i w jaki sposób wykonują. Bombowa  bo fantastycznie zagrana, bombowa
 bo niesie ze sobą taką ilość emocji, energii i mocy, że brak na to opisowej
skali. BUM BUM ORKeSTAR to zespół, w którym grają sami soliści, tworząc przy
tym harmonię doskonałą.
Są laureatami najważniejszych festiwali folkowych w Polsce takich jak festiwal polskiego radia ?Nowa Tradycja.
Mikołajki Folkowe
Dragon Folk Fest.
Reprezentowali też kraj za granicą, m.in. na największym
festiwalu Trąbki Guča?2018, w Serbii.

Samokhin Band

To polsko- rosyjski zespół, który powstał w 2008 roku z inicjatywy Pavla Samokhina, pochodzącego z Rostowa nad Donem.Pavel wnosi do muzyki zespołu nie tylko dźwięki trąbki, której jest wirtuozem, i schrypnięty wokal, ale  przede wszystkim coś, co stanowi o niezwykłości i niepowtarzalnej aurze spowijającej wszystko, co mieści się na pięciolinii i poza nią.Muzyka, którą wykonuje zespół to energetyczna mieszanka jazzu, funky, ska, starego, dobrego rock’n’rolla oraz wschodniego folku wzmocniona mocnym rockowym brzmieniem. Do tego dochodzi rosyjska charyzma i kozacka energia!!

Cyrk Deriglasoff

Cyrk Deriglasoff – banda musica grająca przedpunka – z elementami urbanfolka, będąca czołowym przedstawicielem stworzonego przez siebie stylu wodewil punk czyli źli chłopcy śpiewają słodkie melodie.

Garash Band

Garash to zespół rockowo-folkowy powstały w 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Założycielem i pomysłodawcą jest wokalista Dariusz Skibiński. Połączenie pisanych przez Darka tekstów z kompozycjami Sławomira Binasia uzupełnione o pomysły całego teamu tworzą specyficzny i trudny do zaszufladkowania klimat. Mocne brzmienia gitary połączone z wysublimowaną sekcją rytmiczną i okraszone akordeonowymi przygrywkami to przepis na wspaniały koncert!