Propozycje zespołów góralskich : 14.12.2019

Kapela Baciarka

Kapela Góralska BACIARKA – powstała w 1999 r. założona przez muzyków beskidzkich: Piotra Kukuczkę i Katarzynę Jopek. Kapela Góralska BACIARKA poprzez swoje działania stanowi odniesienie nie tylko do folkloru polskiego, ale i innych narodów Europy. Pochodzenie członków kapeli z regionu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego oraz wychowanie w tradycjach z pokolenia na pokolenie ma spory wpływ na prawdziwość przekazu słowno-muzycznego, prezentowanego słuchaczowi w trakcie występów. Ogromne doświadczenie członków zespołu Kapela Góralska BACIARKA sprawiło, że opracowane utwory zostały dostosowane do gustu współczesnego słuchacza. Wprowadzenie w kapeli góralskiej akordeonu nie będącego instrumentem charakterystycznym z Beskidów, wbrew opinii „fachowców” niewątpliwie dodaje znacznego kolorytu, smaku, pozytywnie wpływając na żywiołowość wykonywanych koncertów. Dostrzegalne jest to zwłaszcza przy wspólnym biesiadnym śpiewaniu. Kapela Góralska BACIARKA z powodzeniem koncertuje zarówno w kraju jak i poza jego granicami będąc wielokrotnie zapraszana do udziału w koncertach towarzyszących znanym gwiazdom polskiej estrady.

Zespół Beskid

Kapela Góralska Beskid w okrojonym składzie (jest to część muzyków dużego składu). Są to prawdziwi góralscy muzykanci i Baca , w tradycyjnych kostiumach. Zagrają repertuar świąteczny, czyli kolędy i pastorałki oraz najbardziej znane góralskie przyśpiewki, przeplatając je żartami, dzięki którym nawiązują kontakt z publicznością.

Karpackie Zbóje

Zespół góralski i brygadę zbójnicką ?Karpackie Zbóje? tworzą górale i góralki o bogatych muzycznych tradycjach rodzinnych. W składzie naszej kapeli znajdują się pasjonaci zbójnictwa, muzycy, gawędziarze i multiinstrumentaliści, piloci wycieczek, przewodnicy beskidzcy i tatrzańscy, wodzirej ? konferansjer i brygada krzepkich zbójników, organizujących inscenizowane napady zbójnickie na turystów. Ich zbójnicka brygada (bursa zbójnicka) liczy juz prawie 50 zbójników i frajerek! Są zbójnicką grupą rekonstrukcyjną, która pokaże Wam prawdziwy zbójecki świat!

Bartnicky

Bartnicky to niesamowita radość i energia na scenie. To i ogromna charyzma wokalisty powoduje, że nikt nie przejdzie koło tej muzyki obojętnie. Zespół Bartnicky to projekt muzyczny, który powstał na początku 2011 roku.
Na jego czele stoi skrzypek i wokalista Bogdan Bartnicky, urodzony na Zaolziu w czeskich Beskidach.

Członkowie zespołu to ludzie kochający i grający różne gatunki muzyki, których połączyła chęć stworzenia czegoś nowego i oryginalnego. W efekcie powstała muzyka zawierająca w sobie góralski pazur, rockową gitarę, nowoczesne klawisze i wiele innych folkowych, klasycznych instrumentów i brzmień.