Święto ulic – Gwiazda Wieczoru

Maja Hyży

Maja Hyży to jedna z najpopularniejszych uczestniczek programu X-Factor. Doceniona przez jurorów, pokochana przez widzów. To o niej Czesław Mozil powiedział: ?Jesteś bezczelnie zdolna?. Debiutancki album Mai pt. W Chmurach ukazał się w 2015r. W 12 melodyjnych utworach artystka przedstawia swój muzyczny świat, w którym odnaleźć można jej pierwsze inspiracje soulem i R&B. W Chmurach to płyta pełna emocji, wzruszeń, jak i energetyzujących dźwięków. Wyjątkowa barwa i charakterystyczna głębia głosu Mai dopełniają całości. Ten album to ogromna dawka pozytywnego brzmienia i pop-u na najwyższym poziomie?

Lanberry

Autorka przebojów Podpalimy świat i Każdy moment, zaśpiewała dla Disneya tytułową piosenkę do nowej animacji kanału ? Miraculum: Biedronka i Czarny Kot.

Wiosną wystąpi na Enea Spring Break Festival, gdzie prezentują się najzdolniejsi polscy młodzi wykonawcy.

Utalentowana wokalistka, właścicielka niebanalnego głosu, odważnie eksperymentuje z muzyką elektroniczną. Jej single Podpalimy świat i Każdy moment szturmem zdobywają pierwsze miejsca radiowych list przebojów, w tym POP Listy RMF i Gorącej 20 radia ESKA, a także listy Hop-Bęc RMF MAXXX.

Profesjonalną karierę muzyczną  buduje od 2010 roku. Brała udział w płycie Warsoul Experience z projektem NOD, na której można było usłyszeć także: Wojciecha Waglewskiego, Marikę oraz rapera VNM-a.

Opiniotwórcze media umieściły ją na liście ośmiu osób, którym warto się przyglądać w 2016 roku.

Kuba Jurzyk

Wszechstronny i pełen energii wokalista koncertujący w całej Polsce, finalista IV edycji programu X Factor.
Wraz z przyjaciółmi tworzy prężnie działający kanał na Youtube – Studio Accantus.
Aktor głosowy współpracujący m.in. z Disney Polska, gdzie użycza swojego głosu w filmach animowanych.
Absolwent wydziału wokalno-estradowego ZPSM im. Fryderyk Chopina w Warszawie.

Możę  robić MIXY aby kazdy znalazł cos dla siebie.
Skład  (piano 2x, bas, gitara, bebny, pekusjonalia, wokal, akustyk)

 

Szymon Chodyniecki

Znany również jako South Blunt System ? polski wokalista, autor tekstów i piosenek, multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyczny

Szymon Chodyniecki działalność artystyczną rozpoczął w 2006 w zespole Immortal Midnight, który założył wraz ze szkolnym kolegą. W 2009 został współzałożycielem formacji South Blunt System (SBS). Debiutancki album grupy, zatytułowany I’m Seeing ukazał się w 2013 nakładem wytwórni muzycznej Urban Rec. W międzyczasie grupa została rozwiązana, natomiast Chodyniecki rozpoczął solową działalność artystyczną posługując się pseudonimem South Blunt System. Debiutancki album solowy piosenkarza pt. Potęga w czynie trafił do sprzedaży 25 marca 2014 nakładem wytwórni muzycznej My Music. Rok później muzyk zrezygnował z pseudonimu, a także związał się z Sony Music Entertainment Poland. 17 czerwca 2015 ukazał się pierwszy singel sygnowany nazwiskiem muzyka zatytułowany ?Sam na sam?. Także w 2015 nagrał singel ? ?Sin Usar Palabras / Bez słów? razem z Lodovicą Comello, włoską aktorką i piosenkarką, znaną m.in. z występu w serialu telewizyjnym Violetta.

 

Anna Karwan

Ania Karwan szerszej publiczności znana jest z VII edycji programu ?The Voice of Poland? z 2016 roku, w którym dotarła do finału i została okrzyknięta wschodzącą divą polskiej sceny muzycznej. Podczas ?przesłuchań w ciemno? brawurowo wykonała utwór ?Purple Rain? z repertuaru Prince?a, odwracając wszystkie cztery jurorskie fotele. Występ Ani powoduje ciarki przy każdym odsłuchu na YouTube, nic więc dziwnego, że został dostrzeżony również na świecie znajdując wysokie miejsce w prestiżowym, międzynarodowym zestawieniu TOP TEN GLOBAL VOICE 2016.

Trudno jednak nazywać Anię debiutantką, na scenie obecna jest od kilkunastu lat, z powodzeniem grając koncerty w Polsce i za granicą oraz współpracując z czołówką polskich artystów.

Jej głos od lat można usłyszeć też w licznych produkcjach filmowych i serialowych, takich jak: ?Listy do M?, ?Pitbull?, ?Planeta Singli?, czy ?Legendy Polskie?, gdzie wspólnie  z Mateo przypomniała przebój Zdzisławy Sośnickiej ?Aleja Gwiazd?.

Ania długo czekała na wydanie swojego debiutanckiego albumu, ale jak twierdzi na dobre rzeczy warto poczekać. 

 Na płycie znajduje się kilkanaście bardzo osobistych i szczerych, muzycznych opowieści.

Zespół Sami

Sami to polski zespół pop-rockowy z Katowic działający od 1997 r.

Założyciele: Marek Sajnóg i Michał Laksa. Debiut fonograficzny: ?Sami? ? rok 2000 ? single: ?Lato 2000? (ref.: ?Słońce świeci nad nami?), ?Stokrotka to ja?, ?Jest luz?, ?Żółte żaglówki?. Liczba albumów: 3. Najważniejsza nagroda: Superjedynka na KFPP w Opolu, rok 2001. Na koncie setki zagranych koncertów, w tym na największych polskich scenach, m.in. w: katowickim Spodku, wrocławskiej Hali Stulecia, Operze Leśnej w Sopocie, amfiteatrze w Opolu, Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, łódzkiej Atlas Arenie czy hali Arena w Poznaniu.

Aktualny skład: Michał Laksa (gitara basowa), Marek Sajnóg (gitara), Tomek Pluta (wokal wiodący), Andrzej Kowalski (gitara), Sylwester ?Gilwa? Kuchta (perkusja), Remigiusz Idzik (klawisze), Magda Sobczak (wokal), Kajetan Balcer (wokal). Najnowszy singiel: ?By na koniec dnia? (2019).

Byli, najpopularniejsi członkowie grupy (poza jej założycielami): Piotr Kupicha (gitara, głos; dziś lider zespołu Feel), Ireneusz Loth (perkusja; dziś członek metalowej legendy, grupy KAT), Anita Sajnóg (wokal; dziś liderka zespołu Pilár), Piotr ?Cyprian? Radecki (gitara; dziś członek bandu Maryli Rodowicz), Filip Danielak (perkusja; dziś muzyk sesyjny w barwach reggae, jazzu i rock’n’rolla, współpracownik m.in. Justyny Steczkowskiej czy Stachursky’ego), Adrian Fuchs (perkusja; dawniej członek, a przy okazji współzałożyciel, wraz z Sebastianem Riedlem, grupy Cree).

Gabriel Fleszar

W szkole podstawowej uczył się grać na fortepianie i gitarze, a w szkole średniej śpiewał w chórze Państwowego Liceum Muzycznego w Legnicy. W 1998 Gabriel wraz z przyjaciółmi założył własną grupę teatralną 300 Chwil Do Deja Vu, z którą wystawił spektakl 4/4 nagrodzony na Festiwalu Teatrów Amatorskich w Legnicy. Wygrał Ogólnopolskie Przesłuchania Wokalistów zorganizowane przez firmę Universal Music Polska. W nagrodę podpisał kilkuletni kontrakt fonograficzny.

W 2011 wziął udział w programie The Voice of Poland emitowanym na antenie stacji telewizyjnej TVP2.

Oprócz muzyki Gabriel Fleszar próbował także aktorstwa ? zagrał główną rolę w polskim filmie Sezon na leszcza w reżyserii Bogusława Lindy.

8 września 2018 roku wziął udział w jubileuszu 30 lat na scenie Michała Wiśniewskiego.

Od 6 marca 2019 jest jednym z jurorów II edycji talent-show telewizji Polsat Śpiewajmy razem. All Together Now.