Big Band Dobczyce

O ZESPOLE

Big Band Dobczyce to zespół rozrywkowy zapewniający niezapomniane chwile podczas imprezy firmowej, balu, festiwalu czy wesela. Wokaliści, rozbudowana sekcja dęta (trąbki, saksofony, puzony) i sekcja rytmiczna to kilkunastu profesjonalnych muzyków zapewniających wysoki poziom artystyczny. Dbamy o to, aby każdy występ był ucztą zarówno muzyczną i wizualną. Bogaty repertuar ponad 170 utworów pozwala na dopasowanie muzyki do potrzeb klienta. Jedenastoletnie doświadczenie działalności zespołu w połączeniu z energią młodych artystów gwarantuje sukces Twojej imprezy.

KARIERA

Big Band Dobczyce powstał w 2008 roku i działa pod patronatem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach. Zespół wykonuje muzykę rozrywkową, o dużym zróżnicowaniu stylistycznym. Zespół posiada bogaty repertuar złożony ze standardów z epoki swingu i jazzu oraz nowatorsko zaaranżowanych przebojów muzyki. Big Band Dobczyce wykonuje również kolędy. Na takie zróżnicowanie pozwala bogate instrumentarium przypisane klasycznemu big bandowi, a zatem sekcja rytmiczna (bas, fortepian, gitara, perkusja, instrumenty perkusyjne), sekcja dęta: trąbki, puzony i saksofony, a także wokaliści o szerokich zainteresowaniach stylistycznych. Jak na big band przystało, utwory opierają się na precyzyjnych aranżacjach, ale słuchacz odnajdzie tu również wiele elementów improwizowanych. Ta elastyczność sprawia, że zespół z powodzeniem towarzyszy wielu wydarzeniom kulturalnym (festiwale, konferencje, gale czy wydarzenia plenerowe). W ostatnim czasie Big Band Dobczyce wraca do tradycji i występuje w gwarnych salach tanecznych. Odpowiednio dobrany repertuar i ekspresyjne wykonanie sprawia, iż zespół wprost prowokuje do tańca.

Indywidualne umiejętności muzyków, zgranie zespołu i ciekawe koncepcje prowadzenia big bandu zostały docenione nie tylko przez słuchaczy licznie goszczących na koncertach w klubach muzycznych i salach koncertowych w Małopolsce, ale również przez jurorów rozmaitych konkursów.

 

Oto niektóre nagrody i wyróżnienia przyznane Big Bandowi Dobczyce:

  • 2012r. – I miejsce na XXXV Festiwalu Echo Trombity w Nowym Sączu;
  • 2012r. – Wyróżnienie Honorowe na V Międzynarodowym Festiwalu Azoty Tarnów International Jazz Contest.
  • 2013r. – I miejsce na 36 Festiwalu Echo Trombity w Nowym Sączu.
  • 2019r. – I miejsce na 42 Festiwalu Echo Trombity w Nowym Sączu.
KONTAKT

Art Manager Katalog  Artystyczny

Tomasz Szwecki
tel: +48 501 028 385
email: t.szwecki@katalogartystyczny.pl