Golec uOrkiestra

O ZESPOLE

Przebojowy folkowo-popowy zespół braci bliźniaków, Pawła i Łukasza Golców.

Już od pierwszego albumu grupa pokazała, że świetnie łączy tradycyjną, góralską muzykę z nowoczesnymi brzmieniami rock’n’rollowymi i jazzowymi.

W czasie kilkunastu lat działania zagrali wiele koncertów zarówno w Polsce, jak i na świecie, a ich hity takie jak „Lornetka”, „Słodycze”, czy „Pędzą konie” zna chyba każdy.

 

WIĘCEJ

Album „Golec uOrkiestra 2” osiągnęła już pierwszego dnia sprzedaży status złotej płyty, a obecnie pokryta jest poczwórną platyną.

W czasie jubileuszowego 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w 2013 roku w konkursie Super Premier zespół otrzymał wszystkie najważniejsze nagrody, włącznie z główną Super Premierą im. H. Musioła. To tylko potwierdza, że grupa nie tylko nie osiadła na laurach, ale stale się rozwija i prezentuje wysoką artystyczną formę.

Dzięki swej interesującej muzyce oraz ciekawym tekstom Golec uOrkiestra są jednym z najbardziej znanych i lubianych polskich zespołów.

Od 2003 roku działa założona przez braci Golec organizacja pozarządowa, non profit „Fundacja Braci Golec”. Organizacja m.in. upowszechnia dostęp do kultury i kreuje przeciwdziałanie wszelkim formom dyskryminacji.

Od momentu założenia zespołu cieszy się on nieustającą popularnością, a koncerty przyciągają rzesze fanów nie tylko z Polski.

KONTAKT
Event Manager

Joanna Kwaśnik
tel: 788457094
email: joanna.k@impresariatkoncertowy.pl