Magdalena Lechowska

O ARTYŚCIE

Magdalena Lechowska to Polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską.

To jedyna Polska wokalistka mająca w swoim repertuarze takie gatunki muzyczne jak flamenco, tango argentyńskie i polskie, salsę, rancherę meksykańską, kubańskie bolera, kolumbijską kumbię i muzykę andyjską. Magdalena w unikatowy sposób przeplata swoje polsko-kolumbijskie pochodzenie interpretując ponadczasowe utwory Marka Grechuty po hiszpańsku i w rytmie flamenco!! Wraz z formacją Aire Andaluz jest laureatką konkursu na interpretację utworów Marka Grechuty !

WIĘCEJ

Ponadto, to pierwsza i jedyna Polska wokalistka, która tłumaczy polskie piosenki na język hiszpański oraz hiszpańskie i latynoskie melodie na język polski!

Wieloletni pobyt w Ameryce Południowej pozostawił niezatarty ślad w jej życiu i zainteresowaniach muzycznych. Jej pasją od zawsze była muzyka, a bogactwo rytmów i brzmień z jakimi miała styczność na co dzień było bezcennym źródłem muzycznej inspiracji. Wywarło ogromny wpływ na jej zainteresowania muzyką latynoską, flamenco, czy tangiem.

KONCERTY

FLAMENCO

W 2001 roku dołączyła do krakowskiej formacji AIRE ANDALUZ jako śpiewaczka flamenco. Razem z zespołem wykonuje oprócz repertuar flamenco; hiszpański, kubański i meksykański.  Umiejętności w śpiewie flamenco uczyła się w Granadzie w Szkole “Carmen de las cuevas” a w Niemczech u wybitnej cygańskiej pieśniarki Carmen Fernandez. W Polsce brała lekcje u José Antonio Santiago “El Cafelete”. Brała udział także w warsztatach śpiewu m.in. z José Parrondo oraz Irene Alvarez. Jej wyczucie i charyzma w śpiewie flamenco zostały wielokrotnie uznane przez jej Hiszpańskich nauczycieli.

Jej zrozumienie emocjonalnego przekazu w śpiewie flamenco, sprawia, że jako jedyna Polska wokalistka potrafi oddać jego niepowtarzalny andaluzyjski temperament.

TANGO

W 2005 r. poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać tanga polskie i argentyńskie. Ma za sobą występy na prestiżowych festiwalach ?Puente del Tango” w Krakowie, ?Magia Tanga” w Brzegu i wernisażach wystawy fotografii “Tango Argentino” autorstwa Stanisława Markowskiego.

Współpracowała w z wieloma wybitnymi instrumentalistami takimi jak: Piotr Kopietz (Sentido del Tango), Mateusz Chmielewski oraz obecnie z Wiesławem Ochwatem. Obecnie to jedyna w Polsce wokalistka śpiewającą tanga argentyńskie jak rodowita Argentynka i wykonujące polskie Tanga nadając im południowoamerykańską stylistykę.

MUZYKA LATYNOSKA – SALSA, KUBAŃSKIE BOLERO, MEKSYKAŃSKA RANCZERA, KOLUMBIJSKA CUMBIA

Magdalena swoim śpiewem oddaje wiernie tzw. ?sabor latino?, ducha i potencjał Ameryki Łacińskiej oraz przenosi słuchacza do zaułków Hawany, gdzie powstały standardy znane obecnie całemu światu. Wykonuje znane wszystkim piosenki Buena Vista Social Club takie jak: ?Chan Chan?, ?El Cuarto de Tula?, ?Veinte a?os?, ?Ay Candela? oraz znane wszystkim przeboje latynoskie jak: ?Guantanamera?, ?La Bamba?. Niespotykana energia wokalu i Magdy natychmiast porywa do tańca. Magdalena to też jedyna polka śpiewająca meksykańską ranczerę i wszystkim znane meksykańskie melodie jak Cielito Lindo, Besame Mucho. Wykonując pieśni z repertuaru Chaveli Vargas w 2008 roku wygrała kwietniową edycję konkursu ?Śpiewać każdy może?, a w lipcu 2011r. zakwalifikowała się do udziału IV edycji Mam Talent! Ponadto Magdalena śpiewa tradycyjne cumbie kolumbijskie! Jej silny i temperamentny głos świetnie sprawdza się w interpretacji latynoamerykańskich gatunków muzycznych!

GRECHUTA PO HISZPAŃSKU

Magdalena Lechowska nie tylko śpiewa ale także tłumaczy pieśni największych Polskich Artystów jak Marka Grechuty. Jest laureatką na interpretację piosenek Marka Grechuty podczas Grechuta Festival 2011. Łącząc swoje polskie pochodzenie i kolumbijską duszę interpretuje w nietuzinkowy sposób pieśni Grechuty w jej tłumaczeniu na język hiszpański i w aranżacji flamenco jej zespołu Aire Andaluz. Ponadczasowe utwory jak Ocalić od zapomnienia czy Dni których dzięki nietuzinkowej aranżacji i interpretacji nabierają całkiem nowego brzmienia!

PŁYTA RAICES

W 2015 roku wydała swój debiutancki album RAICES (tłum. korzenie). Raices to powrót do korzeni, do brzmień i rytmów, które ukształtowały jej wrażliwość muzyczną. To pierwsza płyta na polskim rynku, na której można usłyszeć rdzenne brzmienia z Ameryki Łacińskiej przeplatane pieśniami Grechuty po hiszpańsku! Raíces porywa nas w niezwykłą muzyczną podróż. Słuchacz rozpoczyna swą wędrówkę na południu Hiszpanii w spalonej słońcem Andaluzji, przepływa ocean przybywając na romantyczną Kubę, dociera do tętniącego kolorem Meksyku. Kierując się zawsze na południe wyrusza następnie do egzotycznej Kolumbii, przemierza majestatyczne Andy aby zakończyć swą podróż na brzegu Rio de la Plata w Argentynie.

KONTAKT

Event Manager
Jolanta Baggim Nowak
tel: 535-118-880
email: j.b.nowak@katalogeventowy.pl