Paraluzja

O ZESPOLE

Dwa różne doświadczenia muzyczne, które doskonale uzupełniają się tworząc nieprzeciętne kompozycje. Otwartość stylistyczna, żywiołowość, ekspresja i zamiłowanie do improwizacji to idealne określenia tego, co w muzyce PARALUZJI jest wyznacznikiem. Wszystko po to, by nawiązać dialog z każdym słuchaczem ukazując mu niekończący się świat muzycznych obrazów, spontanicznej emocjonalności oraz bogactwo wspaniałych przeżyć.

Duet Paraluzja, to projekt wymykający się z ram muzycznych, z którymi mamy dziś do czynienia. Aga Radziejewska (śpiew) oraz Bartek Drak (gitara i looper) do każdego występu podchodzą z takim samym przejęciem i zaangażowaniem.

Rutynowość i odtwórczość zastępują z powodzeniem spontanicznością i ekspresją- wszystko dzięki śmiałym zabiegom improwizacyjnym. Styl muzyczny traktują jako środek wyrazu, dzięki czemu budują zaskakujące przestrzenie dźwiękowe splatające się z bogatą warstwą tekstową. Nie bez powodu koncerty duetu Paraluzja porównywane są często ze spektaklem teatralnym, choć tak naprawdę szczerość twórcza duetu nie ma nic wspólnego z aktorską odtwórczością. Oni sami mówią, że tworzą muzykę ilustracyjną, bowiem to obraz – choćby abstrakcyjny – jest fundamentem ich twórczości. Dźwiękonaśladownictwo Agi oraz niekonwencjonalne użycie gitary akustycznej i loopera przez Bartka to narzędzia, dzięki którym Paraluzja żongluje emocjami swoimi jak i słuchacza.

 

KARIERA

Duet Paraluzja ma za sobą występ dla Programu Trzeciego Polskiego Radia, sukcesy na festiwalach oraz koncerty na terenie całego kraju. Nagrał już trzy autorskie płyty.

KONTAKT

Event Manager

 Jolanta Baggim Nowak

tel: 535-118-880

email: j.b.nowak@katalogeventowy.pl