Dubska

8 000,00 

Dubska to ośmioosobowa reggae orkiestra, która powstała w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się z fascynacji dwoma gatunkami muzyki jamajskiej “dub ” i “ska”, która wymawiana po polsku może brzmieć niepoważnie.

Kategorie: ,

Opis

Dubska

[et_pb_rating _builder_version=”3.0.89″ background_layout=”light” /]
O ZESPOLE

Dubska to ośmioosobowa reggae orkiestra, która powstała w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się z fascynacji dwoma gatunkami muzyki jamajskiej “dub ” i “ska”, która wymawiana po polsku może brzmieć niepoważnie. Pierwsze próby grupy odbywały się w kanciapie przy wioślarskim klubie sportowym w Bydgoszczy. Początek XXI wieku to także pierwsze koncerty na lokalnych scenach i rejestrowanie materiału demo w “Madżonga Studio”, czyli do dzisiaj istniejącym studiu nagrań założonym przez perkusistę zespołu Jarka Hejmanna. Skład grupy uformował się po dojściu wokalistów Marcina (Muchy) Muszyńskiego i Dymitra (Dymolla) Czabańskiego.

 

KARIERA

W 2005 roku zespół wydał swoją pierwszą oficjalną płytę Dubska “Dubska”. W następnych latach zespół nagrał kilkadziesiąt piosenek wydanych na kolejnych płytach i EP’kach, zagrał kilkaset koncertów zarówno na małych klubowych scenach jak i na dużych festiwalach (Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Afryka i inne). Poza Polską występowali także w Niemczech, Austrii, Czechach i Grecji. W 2007 roku nawiązali współpracę z Gerbertem Moralesem liderem legendarnej moskiewskiej formacji Reggae Jah Division, która zaowocowała wspólną płytą ?Dubska Division? oraz trasami koncertowymi w Rosji i w Polsce. Tytułowa piosenka z płyty – ?Avokado? przez wiele tygodni utrzymywała się na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia, a w 2012 roku znalazła się na albumie ?Perły z Listy Przebojów Programu Trzeciego?, wydanym z okazji 30-lecia listy. Innymi chętnie granymi przez rozgłośnie radiowe utworami były ?Mama? oraz ? Biały-czarny? pochodzące z płyty ?Loko-loko?. W 2014 roku utwór ,,Jedziemy tam (Ostróda)? stał się oficjalnym hymnem największego festiwalu reggae w Polsce ?Ostróda Reggae Festiwal?. Członkowie grupy zawsze podkreślali swój związek z kulturą reggae, a ich piosenki są odzwierciedleniem tego stylu życia i myślenia. Czasem jednak muzycy wybierają się w podróże po innych gatunkach. Jedną z takich podróży była współpraca z warszawskim producentem Olo Mothashipp’em. Owocem tej kolaboracji jest ostatnia płyta zespołu ?Ulicami?. Usłyszeć na niej możemy mocne wpływy współczesnej elektroniki i alternatywnego popu. Album ,,Ulicami? wydany został przez Agencję Wydawniczą Polskiego Radia w maju 2016 roku , a jednym z koncertów promujących wydawnictwo był występ w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej . Obecnie zespół koncertuje i pracuje nad nowym materiałem.

KONTAKT

Art Manager Katalog  Artystyczny

Ula Burek
tel: +48 517 336 121
email: u.burek@katalogartystyczny.pl

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Dubska”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *