Maccabeus

O ARTYŚCIE

Paweł Jakub Wojtasiewicz ? kontratenor sopranowy. Jako młody chłopak był członkiem słynnego poznańskiego chóru ?Poznańskie Słowiki?, pod dyrekcją prof. Stefana Stuligrosza, koncertując w kraju i za granicą. Ukończył z wyróżnieniem Liceum Muzyczne im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, w klasie organów (prof. Julia Smykowska), śpiewu solowego (prof. Jolanta Kajdasz) i klawesynu (prof. Barbara Mucha). W 2005 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu prof. Ryszarda Cieśli (jeszcze jako baryton) i prof. Jadwigi Rappe (promotor pracy magisterskiej).

KARIERA

Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Warszawie, podjął dalszą edukację podyplomową, już jako kontratenor mezzosopranowy w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie, gdzie współpracował z takimi nauczycielami śpiewu jak: Sarah Walker, Catherine Benson, Theresa Cahill i John Shirley-Quirk. Studia te przyniosły mu duże doświadczenie w muzyce barokowej. Artysta wystąpił do tej pory z recitalami w Polsce i w innych krajach europejskich, jak Czechy, Słowacja, Austria, Belgia, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy i Hiszpania. Paweł Jakub Wojtasiewicz uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich interpretacji muzyki wokalnej pod kierunkiem takich profesorów jak: Eugeniusz Sąsiadek, Stefania Toczyska, Leopold Spitzer, Paul Eswood, Grace Bumbry, Theresa Cahill, Roberta Alexander, Brigitte Fassbaender, Christa Ludwig i Hildegard Zadek oraz Michael Chance.

OFERTA

W 2000 roku otrzymał III nagrodę i Nagrodę Specjalną za najlepszą interpretację utworu barokowego w Konkursie Młodych Śpiewaków w Łodzi. Był także członkiem prestiżowych konkursów wokalnych, takich jak: Klassik Mania (Wiedeń 2004), IVC ? Hertogenbosh (s ?- Hertogenbosh 2008, 2014 i 2015), Międzynarodowy Konkurs Wokalny w Bari (Włochy 2008), Hilde Zadek Konkurs wokalny (Wiedeń 2009), Międzynarodowy Konkurs Muzyki Sakralnej, Rzym (2013), Międzynarodowy Konkurs Wokalny, Orvieto, Włochy (2016). Paweł Jakub Wojtasiewicz wystąpił także w wielu prestiżowych festiwalach: niemieckim Festiwalu Muzycznym w Hanowerze, Festiwalu im. Stanisława Moniuszki w Kudowie ? Zdroju, Festiwalu Mozartowskim (Bari, Włochy), Festiwalu Mozartowskim (Catania, Włochy). W lutym 2012 roku artysta odbył przesłuchanie dla belgijskiego zespołu Collegium Musicale Ghent w reżyserii Philippe?a Herreweghe. Poza umiłowanym barokowym i wczesnoklasycznym repertuarem, artysta sięga także po kompozycje romantyczne i współczesne, głównie pieśni włoskie, niemieckie, francuskie, angielskie i repertuar rodzimy ? polski. W lipcu 2014 r. Paweł Jakub Wojtasiewicz dokonał (pod kierownictwem Jakuba Burzyńskiego i jego zespołu ?La Tempesta?) nagrania wybranych dzieł Mikołaja Zieleńskiego, gdzie wykonywał partie solowe i chóralne ?cantus primus?. W 2014 roku został poproszony o wykonanie niezwykle trudnej dla kontratenora partii Cavaliere Armidoro (partia sopranowa ? castratowa) w estradowej wersji opery ?La Cechcina? Nicolo Picciniego w Białymstoku. Od 2005 roku Paweł Jakub Wojtasiewicz pracuje jako trener wokalny w Prywatnym Studio Wokalnym WojArte w Poznaniu. Od kilku lat Paweł Jakub Wojtasiewicz regularnie występuje z recitalami w Belgii i Holandii.

KONTAKT

Art Manager Katalog  Artystyczny

Tomasz Szwecki
tel: +48 501 028 385
email: t.szwecki@katalogartystyczny.pl