Sonori Ensemble

O ZESPOLE

Grupa Operowa Sonori Ensemble to zespół solistów ? śpiewaków operowych i muzyków z Polski, Czech i Niemiec, działający od 2012 roku. Na swoim koncie ma ponad 250 koncertów galowych i spektakli z muzyką operową, operetkową i musicalową. Artyści prezentują wyjątkową formułę koncertów operowych, skoncentrowaną wokół prezentacji scen i ansambli.

Grupa występowała wielokrotnie podczas festiwali oraz w prestiżowych salach koncertowych, m.in. filharmoniach, teatrach oraz na przestrzeniach otwartych. Repertuar zespołu obejmuje dzieła operowe kompozytorów włoskich, francuskich, niemieckich, austriackich, czeskich, rosyjskich, amerykańskich oraz szeroki repertuar muzyki polskiej.

KARIERA
Grupa Operowa Sonori Ensemble to zespół artystów operowych z Berlina, Pragi, Krakowa i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują na scenach europejskich, są ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych.

Grupa działająca od 2012 roku ma na swoim koncie już ponad 250 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą. Do ważniejszych osiągnięć Sonori Ensemble należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu ?Wieczory u Attavantich? w Jarosławiu, spektakl ?Mozartiada? podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu.

Artyści gościli także w ramach cyklu ?Gwiazdy i Piotrków? w Piotrkowie Trybunalskim. W czerwcu 2015 sukcesem zakończyła sie? trasa koncertowa z projektem Opera S?wie?tojan?ska, a w szczególności niepowtarzalny plener na akwenie wodnym Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Sonori Ensemble stale rozszerza swój skład, czego dowodem była plenerowa gala ?Opera pod Gwiazdami? w Sieradzu w 2016 r, gdzie artystom towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Zdenka Klaudy.

Sonori Ensemble regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce, goszcząc w teatrach (Teatr Impresaryjny we Włocławku, Teatr Stary w Bolesławcu, Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju), salach koncertowych (m.in. Wrocław, Jelenia Góra, Kielce, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Przemyśl, Sanok, Sieradz, Koszalin, Kołobrzeg, Świnoujście i wiele innych). Zespół regularnie koncertuje także w przestrzeniach zamkowych (m.in. Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, Zamek w Rydzynie, Zamek Grodziec, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Zamek Świdwin) oraz w plenerach (m.in. podczas Tarasów Sztuki w Kielcach czy Festiwalu ?Muzyka z Kórnika? 2017 na Zamku w Kórniku).

Artys?ci Sonori Ensemble dwukrotnie wystąpili we Włoszech w ramach Arezzo Summer Music Festival, otrzymali także zaproszenia na koncerty we Włoszech, Czechach i na Słowacji. W grudniu 2015 na zaproszenie Accademia Musicale Europea kierowanej przez Danielę de Marco śpiewacy wystąpili w ramach festiwalu ?Tra cielo e terra? w Rzymie. W maju 2017 roku Sonori Ensemble otrzymało I Nagrodę podczas konkursu wokalnego International Festival and Contest "Serate Russe in Italia", który odbył się w Teatro Rossini
w Pesaro we Włoszech. W ramach zimowej trasy koncertowej w 2017 roku zespół wystąpił na ponad 50 koncertach w całej Polsce. Z sukcesami artyści zaprezentowali się także ostatnio z programem ?Mozartiada? w Teatrze w Grudziądzu oraz podczas jesiennej gali musicalowej ?Viva America? w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

W coraz liczniejszym gronie artystów współpracujących z zespołem Sonori Ensemble znajdują się aktualnie pianiści: Julia Grejtakova (Słowacja, Opera w Koszycach), Zdenek Klauda (Czechy, Opera Narodowa w Pradze), Witold Janusz, Marcin Grabosz, Monika Kruk i Aleksandra Orłukowicz (Wrocław); śpiewacy: Monika Piechaczek (sopran, Wrocław), Radosław Rzepecki (baryton, Sztokholm), Matus Mazar (baryton, Praga), Marcin Kotarba (tenor, Kraków) oraz zespoły kameralne: Kwartet Smyczkowy
Pakamera, Lejdis String Quartet oraz trio stroikowe Reed Conncetion.

KONTAKT

Art Manager 

Tomasz Szwecki
tel: 501-028-385
email: t.szwecki@katalogartystyczny.pl