Alicja Janosz Dzieciom

Kwartet szafa gra
BIO

Urodziła się w 1985 roku w spokojnej Pszczynie. Śpiewała od dziecka, a emisji głosu uczyła się pod okiem najlepszych specjalistów, takich jak Elżbieta Chlebek, Elżbieta Zapendowskia, Anna Serafińska, Iwona Zasuwa czy Piotr Hajduk. Obecnie sama  prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Już od ósmego roku życia występowała na scenie, podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali (Włochy, Łotwa) piosenki dziecięcej i młodzieżowej, które najczęściej wygrywała. Jako dwunastolatka brała udział w musicalu Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy, do libretta Jeremiego Przybory, pt. „Piotruś Pan”. Musical wystawiany był w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, a 12-letnia wówczas Alicja grała jedną z głównych ról – Wandy.

Ważnym sukcesem dla młodej wokalistki była wygrana w programie „Szansa na Sukces” z udziałem Kayah. W 2002 roku zwyciężyła w pierwszym polskim programie typu talent show, zatytułowanym „Idol”. Wygrana wiązała się z wydaniem debiutanckiej płyty „Ala Janosz” i z ogromnym szumem medialnym jaki rozpętał się wokół jego zwyciężczyni. Alicja koncertowała przez dwa lata po sukcesie w „Idolu”, a następnie zdecydowała się zejść ze scyny, aby skupić się na studiach i na swoim muzycznym rozwoju. Po 5 latach wróciła na scenę jako chórzystka w bluesowo-funkowym zespole HooDoo Band, uznawanym za jeden z najlepszych zespołów okołobluesowych w kraju.

Do solowej kariery powróciła autoską płytą, zatytułowaną „Vintage”, na której dominuje stylistyka soulowa oraz brzmienia jazzu i bluesa. Singlami promującymi krążek były piosenki: Jest Jak Jest, I Woke Up So Happy oraz Nie Tak. Do udziału w nagraniach artystka zaprosiła wybitnego skrzypka Adama Bałdycha oraz równie znanego na światowej scenie harmonijkarza Bartka Łęczyckiego.

Jej trzecim, solowym krążkiem jest płyta „Retronowa”, utrzymana w stylistyce Motown, bogata w energetyczne i melodyjne piosenki. Przy współpracy nad tym krążkiem brali udział muzycy z zespołu Alicji: Łukasz Damrych, Adam Kabaciński, Bartek Miarka i Bartosz Niebielecki oraz inni muzycy z Wrocławia.

Obecnie Alicja skupia się na projekcie „Alicja Janosz Dzieciom” obejmującym płytę oraz koncerty na żywo. Jest to projekt, który powstał z miłości do dzieci i z miłości do muzyki.

KONTAKT

Event Manager

Joanna Kwaśnik
tel: 788457094
email: joanna.k@impresariatkoncertowy.pl