Future Folk

O ZESPOLE

Future Folk prezentuje nowoczesną wizję muzyki spod samych Tatr.

Podhalańska grupa w składzie: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin (rdzenni zakopiańczycy) i Matt Kowalsky między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożyli mnóstwo świdrującej zmysły elektroniki. Ostrej, ale tanecznej i wpadającej w ucho.

 

W czerwcu 2012 r. zespół  Future Folk wydał debiutancką płytę „Zbacowanie„.  Album promowały dotychczas single: „Janko”, „Twarda Skała”, „Dukaty” i „Holny wietrze”.  

WIĘCEJ

 Future Folk

Stanisław Karpiel-Bułecka – voc.

Pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka, bratanek Sebastiana Karpiela-Bułecka, wokalisty zespołu Zakopower. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa – freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych zawodników w Polsce i już od 14 lat wywiera ogromny wpływ na rodzimą scenę freeski. 

Jego drugą, nie mniejszą pasją jest śpiewanie. Kolorowa postać. Góral „pełną gębą”.

Szymon Chyc-Magdzin – skrzypce, voc.

Urodzony w Zakopanem w rodzinie góralskiej, od dziecka związany z folklorem. Szkołę podstawową i Liceum Plastyczne im. A. Kenara o kierunku lutniczym ukończył w rodzinnym mieście. Fascynuje się sztuką, maluje i rysuje oraz projektuje wnętrza i meble. Studiował na kierunku Architektura Wnętrz na ASP w Krakowie. Znakomity skrzypek, był członkiem wielu zespołów regionalnych min.: „Klimka Bachledy”, „Budorze”, „Bartusia Obrochty”, ” Homernik”, „Czarne Karakuły” i inne. Odbył wiele podróży po kraju i za granicami. Od roku 2000 współpracuje z zespołem „Krywań”.

 

Matt Kowalsky – elektronika

DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie. W jego dorobku znajduje się wiele autorskich albumów, składanek oraz płyt winylowych.

Ostatni w pełni autorski krążek artysty to wydany w 2009 roku w Polsce album “Code” nominowany do Independent Music Awards USA 2010 w kategorii dance/elektronika oraz Polskiej Akademii Fonograficznej – Fryderyki 2010 w kategorii album roku muzyka klubowa.

 

Future Folk został artystą „trendy” podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2014!! Ich piosenka „Malinowa dziewczyno” zdobyła największą liczbę głosów w głosowaniu sms-owym widzów! 

W lipcu 2015 r ukazała się druga płyta zespołu „Zbójnicki After”. 

 

KONTAKT

Event Manager

Joanna Kwaśnik
tel: 788457094
email: joanna.k@impresariatkoncertowy.pl