Chorus

O ZESPOLE

CHORUS to prawdziwa legenda…

Korzenie zespołu sięgają lat ’90, aż do początków ?disco polo?  nazywanego wtedy ?muzyką chodnikową?. Zespół brał udział w cyklach koncertów, odbywających się pod nazwą ?Gala piosenki chodnikowej?, również w tym najsłynniejszym, który odbył się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Kolejne sukcesy to trasy koncertowe w całej Polsce, katowicki ?Spodek? i ogólnopolskie sceny muzyki rozrywkowej.

Chorus odbył również kilka zagranicznych tras koncertowych, w tym koncert organizowany przez prof. Religę w Wiedniu, gdzie zagrał na jednej scenie u boku takich gwiazd muzyki rozrywkowej jak: VOX, Alex Band, Universe i wielu innych.

KARIERA

Największe przeboje grupy CHORUS z lat ’90 to:  ?Riki Tiki?, ?Gonzales?, ?Ania?, ?Cyganeczka Zosia? oraz ?Angelina?. Przeboje te, porywały do tańca i zabawy miłośników muzyki ?disco polo?. Zespół CHORUS ma na swoim koncie sześć kaset i płytę z największymi przebojami oraz Złotą Płytę.

Po kilku latach ?muzycznego przestoju? w 2014 roku, Chorus postanowił wydać nowy album. Krążek “Balanga na 102” był utrzymany w stylu prawdziwego ?disco polo? i w nieco biesiadno – ludowym stylu. Album ten, przenosi fanów zespołu CHORUS w lata ’90, a wszystko to dzięki muzycznej aranżacji piosenek z tamtego złotego okresu ?muzyki chodnikowej?.  

Zespół CHORUS  na przełomie lat 2016/2017 wznowił swoją działalność medialną i koncertową. Dwaj założyciele zespołu tj. Jerzy Madej i Piotr Maciszewski zaprosili do współpracy Jarka oraz Marka (nowego wokalistę zespołu), aby wspólnie stworzyć nowy projekt pasujący do najnowszego ?trendy? muzyki ?disco polo?.

Zespół publikuje nowe przeboje i prężnie pracuje. A wszystko dla rzeszy fanów, którzy pamiętają jakie są prawdziwe korzenie polskiej muzyki tanecznej. CHORUS to prawdziwa Legenda Disco Polo ? Dinozaury tej muzyki… i niech tak zostanie…

KONTAKT

Event Manager
Jolanta Baggim Nowak
tel: 535-118-880
email: j.b.nowak@katalogeventowy.pl