Mika Urbaniak

O ARTYSTCE

Mika Urbaniak to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów.   Od 11 roku życia pisze własne piosenki. Jako 14 latka zadebiutowała na scenie, rok później ukazała się pierwsza piosenka z jej gościnnym udziałem. Do 2009 roku była ?bohaterką drugiego planu?.  Przez  media  długo  postrzegana jako  córka swoich rodziców,  gigantów jazzu ? Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. W branży muzycznej ceniona za świetny głos  i doskonały flow,   a co  za  tym  idzie  zapraszana  do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny.

KARIERA i OSIĄGNIĘCIA

Jej głos znamy doskonale  z solowych płyt Andrzeja Smolika (znany singiel , ?Who Told You? ?  to właśnie Mika!) oraz gościnnych nagrań i występów u boku  m.in. Grzegorza Markowskiego, Mietka Szcześniaka, Noviki, O.S.T.R., Liroy?a i ? oczywiście ? Michała Urbaniaka.

Solowy debiut MIKI przypadł na rok 2009. Album ?Closer?, wydany przez Sony Music, spotkał się z doskonałym przyjęciem zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych, o czym świadczy status złotej płyty oraz nagroda polskiego przemysłu fonograficznego ? Fryderyk 2010 – za album roku w kategorii pop. Na płycie znalazł się m.in przebój ?In my dreams?. Nad produkcją albumu czuwał znakomity Troy Miller (znany m.in. ze współpracy z  Amy Winehouse, Markiem Ronsonem i Roy Ayers.)

24 kwietnia 2012 ukazał się drugi solowy album Miki ?Follow You?, którego producentem jest Victor Davies, znany w Polsce m.in. ze współpracy z Marylą Rodowicz i Smolikiem. Ten oczywiście skrzyknął swoich ludzi (dla przykładu: smyki aranżował Simon Hale, znany z podobnych usług dla m.in. Kylie Minogue i Jamiroquai, a zagrała formacja Millenia Strings, które współpracowała chyba z wszystkimi wielkimi, od Paula McCartney’a po Luciano Pavarottiego) i wybrał miejsca w których materiał powstawał (m.in. studio lidera formacji Incognito).

KONTAKT

Art Manager

Sylwia Terlecka

 tel. 697 162 421

 e-mail: s.terlecka@katalogartystyczny.pl