Varius Manx & Kasia Stankiewicz
BIO

Varius Manx

Zespół z bogatą historią, założony w 1989 roku z inicjatywy Roberta Jansona i braci Marciniaków.

Początkowo do współpracy zespół zaprosił Edytę Bartosiewicz ale już w 1993 roku do zespołu na stałe trafia Anita Lipnicka, z którą zespół nagrał trzecią studyjną płytę.

Pod koniec 1995 o zespołu odchodzi wokalistka Anita Lipnicka, aby zacząć karierę solową i na pokład zespołu wchodzi Katarzyna Stankiewicz.

Już w 1996 roku zespół wydaje pierwszy singiel z nową wokalistką „Orła cień”, który staje się wielkim przebojem.

Rok 2000 to kolejne zmiany w zespole, tym razem Katarzyna Stankiewicz próbuje swoich sił w solowej karierze a jej miejsce zajmuje Monika Kuszyńska.

Po wypadku samochodowym, kiedy zespół wracał z koncertu, członkowie zespołu doznali poważnych obrażeń a wokalistka Monika Kuszyńska z urazem kręgosłupa na długo trafiła na rehabilitację.
W lutym 2010 roku oficjalnie Monika Kuszyńska kończy współpracę z Varius Manx, jej miejsce zajmuje Anna Józefina Lubieniecka. W 2013 wokalista zespołu zostaje Edyta Kuczyńska.

W 2016 do zespołu wraca Katarzyna Stankiewicz ruszając w jubileuszową trasę koncertową – 25 lecia istnienia zespołu.

ENT

Zespół Varius Manx po 21 latach rozstania z Kasią Stankiewicz, wraca z niezwykłym albumem „Ent”.

Powrót niezwykły i zarazem dojrzały, większości kompozycji towarzyszy kwartet smyczkowy.

Piękne hipnotyzujące melodie ubrane w poetyckie teksty Kasi Stankiewicz. O płycie sama Katarzyna mówi: „Z tego nieoczekiwanego spotkania wyszła zaskakująco piękna płyta. Sama uwielbiam do niej wracać, gdyż jest pełna dobrych energii, a słuchając jej czuję się jakbym leżała na ciepłym piasku, ze słońcem na skórze i w głowie”.

KONTAKT
Event Manager

Joanna Kwaśnik
tel: 788457094
email: joanna.k@impresariatkoncertowy.pl