Etnos Ensemble

Opis

Etnos Ensemble

[et_pb_rating _builder_version=”3.0.89″ background_layout=”light” /]
O ZESPOLE

Etnos Ensemble to zespół muzyczny wykonujący autorskie kompozycje inspirowane wpływami etnicznymi z całego świata oraz muzykę bałkańską, polską i żydowską.

SPECYFIKACJA MUZYKI
Etnos Ensemble to zespół muzyczny wykonujący autorskie kompozycje inspirowane wpływami etnicznymi z całego świata oraz muzykę bałkańską, polską i żydowską.
Zespół tworzy grupa zaprzyjaźnionych instrumentalistów. Styl, który prezentują w swojej muzyce jest indywidualny i oryginalny, dlatego trudno go określić jako jeden gatunek. Najczęściej w muzyce grupy można usłyszeć wpływy tradycyjnej muzyki bałkańskiej, polskiej, klezmerskiej z elementami jazzu.
Etnos Ensemble stawiają na wyrazistość brzmienia i szczerość swojego przekazu.
Dzięki temu na scenie porwani muzycznym żywiołem, wciągają słuchaczy w swój dźwiękowy świat i nie pozwalają nikomu pozostać obojętnym na ich muzykę.
KARIERA
W 2008 roku akordeonista Konrad Merta i wiolonczelista Piotr Gach poznali się podczas studiów w katowickiej Akademii Muzycznej. Szybko połączyła ich wspólna pasja do muzyki bliżej nieokreślonej lecz przyprawionej wpływami etno- słowiańskimi. Tak powstał duet, który stworzył fundament dla dalszych poszukiwań i twórczości w tej przestrzeni.
Muzycy występowali wspólnie od jakiegoś czasu, gdy w 2014 roku do współpracy przy kilku koncertach zaprosił ich klarnecista Bartosz Pacan. Projekt muzyczny będący owocem działań tria okazał się bardzo udany co przyczyniło się do zacieśnienia współpracy.
Instrumentaliści poszukując harmonijnej formy zespołu etniczno-folkowego stwierdzili, że uzupełnienie składu o instrument basowy jest konieczne. W połowie 2016 roku, po kilku miesiącach poszukiwań kontrabasisty rozpoczęli próby z Łukaszem Mazankiem. Od tego momentu można mówić o powstaniu Etnos Ensemble.
Zespół już po kilku miesiącach wszedł do studia i z końcem 2016 roku wydał debiutancki album, który można zakupić przy okazji koncertów. Etnos w zaledwie rok od powstania wystąpili już w takich miejscach jak: Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach, Teatr Ziemi Rybnickiej oraz Studio Koncertowe S1 im. W. Lutosławskiego w Warszawie.
Z początkiem 2018 roku Etnos otrzymali stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ?Młoda Polska? na dalszy rozwój artystyczny i wydanie płyty. Stypendium to przyznawane jest najciekawszym młodym polskim artystom.
Obecnie muzycy intensywnie koncertują i pracują nad materiałem na w pełni autorski album.
KONTAKT

Art Manager Katalog  Artystyczny

Ula Burek
tel: +48 517 336 121
email: u.burek@katalogartystyczny.pl

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Etnos Ensemble”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *