Ada Maksymowicz

O ARTYSTCE

Urodzona w Trzebnicy w 1992r. Wokalistka, gitarzystka, autorka tekstów i kompozytorka.

Od 14 roku życia na scenie swoim wyjątkowym głosem zdobywa serca publiczności i stale powiększa grono fanów. Przygodę z muzyką rozpoczęła od szkoły podstawowej gdzie robiła pierwsze kroki wokalne. Podczas nauki w gimnazjum z wielką pasją uczęszczała na pierwsze lekcje gry na gitarze, co zainspirowało ją do dalszej muzycznej drogi. Artystka pisze teksty i pracuje nad autorskim materiałem. Jej autorskie kompozycje zostały docenione na licznych konkursach i festiwalach muzycznych, a polska wersja  coveru „Faded” w jej wykonaniu spotkała się z dużym uznaniem i ma już ponad półmiliona wyświelteń.

Ada supportowała takie gwiazdy jak Golec uOrkiestra, Ewa Farna, Ewelina Lisowska, Sylwia Grzeszczak Sound’n’Grace i Alicja Majewska, Cleo, Doda czy Sarsa.

WIĘCEJ

Urodzona w Trzebnicy w 1992r. Wokalistka, gitarzystka, autorka tekstów i kompozytorka.

Od 14 roku życia na scenie swoim wyjątkowym głosem zdobywa serca publiczności i stale powiększa grono fanów.

Przygodę z muzyką rozpoczęła od szkoły podstawowej gdzie robiła pierwsze kroki wokalne. Podczas nauki w gimnazjum z wielką pasją uczęszczała na lekcje gry na gitarze.

Swoje pierwsze szlify wokalne zdobywała na warsztatach wokalnych u p.Aleksandry Osieckiej-Skoblewskiej, a następnie w roku 2016 brała lekcje śpiewu u Natalii Lubrano.

W latach 2013-2015 była wokalistką zespołu rockowego „Po Horyzont. Autorskie teksty i melodie przywiodły II miejsce w Konkursie Dolnośląskiej Ligii Talentów w 2014r.

Koncert finałowy odbył się w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Kilka słów od jury:

„Solistka zespołu to fantastyczna dziewczyna. A najbardziej przemówiło mi do wyobraźni to, że odważyła się zaśpiewać piosenkę ze swoim tekstem i swoją muzyką.?

– powiedział satyryk Stanisław Szelc oceniając występ. Był On jednym z trzech jurorów III edycji DLT. W składzie jury zasiadali również: wrocławska aktorka – Marta Zięba oraz wirtuoz gitary Waldemar Gromolak. W 2015r. wokalistka rozpoczęła karierę solową.

Zajęła I miejsce w Ogólnopolskim XIX Spotkaniu z Muzyką i Poezją w Obornikach Śląskich, w kategorii muzyka estradowa, prezentując swój autorski utwór pt. „Padał deszcz”.

Nagroda była przyznana przez jury, którego przewodniczącą była ceniona polska artystka Justyna Szafran. Brała udział w programie radia Young Sing Stars, które funkcjonuje przy wytwórni „My Music” w Poznaniu, gdzie zaśpiewała na żywo swój singiel pt.”Musisz wiedzieć”.

Pracowała ze znakomitym realizatorem Maciejem Prokopowiczem, który współpracuje z takimi artystami jak Patrycja Markowska czy Katarzyna Groniec.

Brała udział w „Festiwalu Piosenki Miłosnej”,a tym samym otrzymała nagrodę specjalną za autorski repertuar oraz zagrała recital przed gwiazdą wieczoru, którym był „Moises Bethencourt Mendoza”- hiszpański artysta, wokalista i instrumentalista.

Zdobyła I miejsce w Konkursie Poezji Śpiewanej im. Agnieszki Osieckiej w kategorii soliści w Miliczu. Grała koncerty przed takimi gwiazdami jak Golec uOrkiestra, Ewa Farna, Ewelina Lisowska, Sylwia Grzeszczak Sound’n’Grace i Alicja Majewska, Cleo, Doda czy Sarsa.

Aktualnie artystka pracuje nad własnym materiałem współpracując z wrocławskimi muzykami:

Piotr Skrzypulec – gitara elektryczna

Jakub Paradowski – instrumenty klawiszowe

Michał Kuźnicki – bas

Bartłomiej Libera – perkusja

KONTAKT

Art Manager Katalog  Artystyczny

Tomasz Szwecki
tel: +48 501 028 385
email: t.szwecki@katalogartystyczny.pl