KA1

O ZESPOLE
W maju 2015 roku spotkaliśmy się (Damian, Artur, Marek ? kumple ze studiów) na koncercie kolegi w Składzie Butelek na warszawskiej Pradze. Po występie zawędrowaliśmy na pobliską ulicę kamienną, gdzie mieszka Artur.

Chwyciliśmy instrumenty w dłoń i zaczęliśmy grać? Około północy pojawił się sąsiad Arcadius. Bynajmniej nie w sprawie ciszy nocnej, ale z propozycją wspólnego jammowania. Narodził się zalążek kapeli.

Spotkaliśmy się kilkukrotnie na Kamiennej z perspektywą występu ulicznego, najlepiej gdzieś pod mostem jako symbol kulturalnego zbliżenia rzeki Wisły z miastem Warszawa. Wtedy pojawił się sąsiad Janek ? niezwykle utalentowany muzyk. Stwierdził, że jesteśmy super i że widzi nas na Woodstocku. W kapelę się nie zaangażował, ale dał nam motywacyjnego kopa. Perspektywa poważnego zespołu nabrała kształtu. Co więcej, nie był ostatnim sąsiadem, który wszedł w drogę KA1.

Wkrótce poznaliśmy Andrzeja z klatki numer II. Do tej pory chował się z saksofonem w komórce lokatorskiej. Ucieszyliśmy się, że będzie miał okazję poćwiczyć z nami w mieszkaniu. Czekaliśmy już tylko na perkusistę. Idąc lokalnym tropem zadzwoniliśmy do Mariusza ? sąsiada Artura z czasów sprzed epoki ulicy kamiennej.

Na początku sierpnia graliśmy już wspólnie w nowej lokalizacji ? RedRum Studio na Pradze. Jedni sąsiedzi odetchnęli z ulgą, być może inni stracili swoją szansę. Kapela zaczęła funkcjonować pod roboczą nazwą Kamienna 1, w listopadzie oficjalnie przemianowaną na KA1.

W lipcu 2016 roku do zespołu dołączył Kuba Sudoł. W lipcu 2017 do składu dołączyła Monika Wierbiłowicz.

 

KONTAKT

Art Manager Katalog  Artystyczny

Ula Burek
tel: +48 517 336 121
email: u.burek@katalogartystyczny.pl