Kołtun

3 500,00 

Kołtun to pełna energii mieszanka muzyki reggae, rocka i punka z zaangażowanymi społecznie, osobistymi tekstami.

Kategorie: ,

Opis

Kołtun

[et_pb_rating _builder_version=”3.0.89″ background_layout=”light” /]
O ZESPOLE

Zespół Kołtun powstał pod koniec 2013 roku w Krakowie z inicjatywy wokalisty i autora wszystkich piosenek – Andrzeja ?Busza? Ciochonia. W kilka miesięcy po powstaniu pierwszego składu nagrano demo, które określiło styl kapeli. To pełna energii mieszanka muzyki reggae, rocka i punka z zaangażowanymi społecznie, osobistymi tekstami.

KARIERA

Kołtun dostał się do finału konkursu Megafon organizowanego przez Radio Kraków, wystąpił również na Scenie Konkursowej festiwalu Slot Art Festiwal w 2014 roku. Z plenerowych koncertów warto wspomnieć krakowskie Czyżynalia i nowosądeckie Juwenalia. Jednak dla zespołu najbardziej liczyły się wspólne grania z legendami polskiej alternatywy – zespołami Kult i Farben Lehre.
Niedługo po nagraniu debiutanckiej płyty p.t. ?Wojownik Jah?, na początku 2015 roku Kołtun zakończył działalność w ówczesnym składzie. Jednak kapela nie rozpadła się definitywnie. Odeszło jedynie kilku muzyków i trwają poszukiwania ich zastępców.
Po dwuletniej przerwie, podczas której trwały intensywne prace nad nowym materiałem, z pomocą sesyjnych muzyków powstał wreszcie drugi album Kołtuna zatytułowany ?Rasta w Babilonie?. Nowe piosenki są o wiele lepsze i dojrzalsze, niż te wypełniające debiut. Obecnie kapela skupia się na wydaniu i promocji materiału.

KONTAKT

Art Manager Katalog  Artystyczny

Ula Burek
tel: +48 517 336 121
email: u.burek@katalogartystyczny.pl

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Kołtun”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *