Radio Bagdad

5 000,00 

RADIO BAGDAD to żywiołowość, energia, rytm i zaangażowane społecznie teksty. Zespół sięga do brytyjskich brzmień, punka, rock’n’rolla i indie. Wypracowana dewiza – oszczędność formy i maksimum ekspresji, najlepiej uwydatnia się na koncertach. Trio powstało wiosną 2004 roku w Gdańsku.

Opis

Radio Bagdad

[et_pb_rating _builder_version=”3.0.89″ background_layout=”light” /]
O ZESPOLE

RADIO BAGDAD to żywiołowość, energia, rytm i zaangażowane społecznie teksty. Zespół sięga do brytyjskich brzmień, punka, rock’n’rolla i indie. Wypracowana dewiza – oszczędność formy i maksimum ekspresji, najlepiej uwydatnia się na koncertach. Trio powstało wiosną 2004 roku w Gdańsku.

 

KARIERA

Zespół Radio Bagdad powstał na początku 2004 r. z inicjatywy Konrada Siedleckiego – Sielaka (voc, git), który ogłoszeniem w Anonsach pozyskał do współpracy Krzysztofa Lewandowskiego – Dzika (bas, voc). Pierwsze próby i pomysły na wspólne utwory pojawiły się jeszcze przed obraniem ostatecznej nazwy zespołu. Przez kilka pierwszych miesięcy za perkusją zasiadali kolejno Bartosz Marchlewski i Piotr Pastuszak, lecz dopiero pojawienie się Roberta Kiesza (Majonesa) ostatecznie skonsolidowało grupę. Zrodził się zespół grający żywą, melodyjną muzykę rockową przywiązujący dużą wagę do warstwy tekstowej -RADIO BAGDAD. W latach 2004 – 2009 trio bardzo intensywnie pracowało nad materiałem oraz koncertowało po całej Polsce. Ukazały się pierwsze nagrania, wydawane własnym sumptem: “Demo 2005”, “Demo 2006”, później – po podpisaniu kontraktu z wrocławskim wydawcą Lou Rocked Boys – wydano oficjalne płyty: “Słodkie koktajle Mołotowa” (2007) i “Kupując czerń” (2009). Do każdej z płyt ukazały się po trzy single radiowe oraz teledyski do ośmiu piosenek.
Z końcem 2009 r. za bębnami zasiadł Przemysław Kędzierski (Przemo), w tym składzie powstał kolejny album “W poczekalni” (2014). Muzyka zawarta na płycie to nowe oblicze zespołu -do motorycznej sekcji rytmicznej, szatkowanej przenikliwą gitarą, dołączyły instrumenty klawiszowe, które poszerzyły spektrum brzmienia grupy. W każdym utworze mamy do czynienia z dalekimi wycieczkami stylistycznymi, które spowodowały, że trzecia płyta zespołu jest bardzo różnorodna i złożona. Ogólnie pojęty energetyczny rock, z punkowymi korzeniami zespołu słyszalnymi w tekstach. Mimo że można znaleźć w nich refleksyjne i osobiste odsłony – nadal przenikliwie kontestują polską rzeczywistość. Podczas nagrywania płyty zespół wspomógł klawiszowiec Macias Pawłowski z zespołu Elektro?Zagadka.
W styczniu 2015 r. powstał projekt nagrania czwartej płyty – akustycznego koncertu w radiowej Trójce połączonego ze składanką największych przebojów Radia Bagdad. Na czas przygotowań do koncertu zespół powiększył skład o klawiszowca Romana Wróblewskiego i gitarzystę Kubę Szwarca. Jako kwintet 17 maja 2015 zarejestrowali koncert w studiu im Agnieszki Osieckiej w Trójce. Koncert wszedł na dwupłytowy album ?Retransmisje? wydany wiosną 2016 roku. Za sprawą akustycznego brzmienia gitar, pianina i altówki koncert odsłonił bardziej piosenkowe, łagodniejsze oblicze utworów grupy.
KONCERTY
Zespół przywiązuje dużą wagę do jakości koncertów, a ich liczbę można liczyć już w setkach (ponad 300). Oprócz wielu samodzielnych występów mają na koncie kilka tras z innymi zespołami: z Happysad i Hurtem wiosną 2006, dwukrotnie z Akurat (2007, 2011) oraz wspólną trasę z zaprzyjaźnionym warszawskim zespołem NAIV jesienią 2009 r. Pierwsza duża samodzielna, klubowa trasa Radio Bagdad miała miejsce wiosną 2008 r. i obejmowała 30 miejscowości. Występowali na największych festiwalach w Polsce, m.in.: Przystanek Woodstock (2008, 2016), Union of Rock w Węgorzewie (2006, 2007, 2008), Open’er Festiwal (2008), Jarocin Festiwal (2006, 2016), Na koncie zespołu jest też kilka koncertów radiowych: w 3 Programie Polskiego Radia (2x), Radio Dla Ciebie, Radiu PiK, Radiu Gdańsk (3x) i 

KONTAKT

Art Manager Katalog  Artystyczny

Ula Burek
tel: +48 517 336 121
email: u.burek@katalogartystyczny.pl

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Radio Bagdad”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *